9 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

9 листопада у світі відзначаються Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму, День вічно живого хаосу, Міжнародний день книги світових рекордів Гіннесса, День народження неонової реклами, Всесвітній день лізингу, Міжнародний день антиядерних акцій.

В Україні – День української писемності та мови, Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, в США – День штату Луїзіана, День грецького йогурту, День юних читачів, День “Сходіть в художній музей”, День м’ясного “хліба”, День чикенбургера, Всесвітній день свободи, в Іспанії – свято Діви Марі Альмуденської, Фестиваль оливок, в Швеийцарії, Німеччини, Австрії – День винахідника, в Німеччині – доленосний день, в Бразилії – День готелів, День моделей, в Азербайджані – День Державного прапора, в Камбоджі – День Незалежності, в Індії – День штату Уттаракханд.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 9 листопада вшановує пам’ять Нестора Літописця – ченця Києво-Печерського монастиря, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Він вважається одним з авторів “Повісті минулих літ”.  

Нестор був письменником-агіографом кінця XI-початку XII століття і ченцем Києво-Печерського монастиря. Народився в Києві, у віці сімнадцяти років прийняв чернечий постриг у Печерській обителі. Від святих Феодосія і Антонія навчився благочестивого життя, послуху, молитві і подвигів. Пізніше став дияконом, помер в 1114 році.

Чернець Нестор Літописець був саме тим, хто написав історію Русі. Він автор “Повісті минулих літ”. Літопис був написаний на підставі оповідань старожилів, інформація взята з різних стародавніх джерел.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

9 листопада – день пам’яті мучениці Капітоліни

Капітоліна народилася в Каппадокії, походила з заможної родини. Увірувала в Христа, роздала весь свій маєток бідним і стала служити Господу. Начальник Каппадокії дізнався про це, ув’язнив Капітоліну в темницю, а потім вимагав відректися від віри і принести жертву язичницьким богам. За це її стратили.

Вбивство своєї господині бачила рабиня Еротііда. Усвідомивши, що тільки справжня віра допомогла Капітоліні не боятися страти заради Ісуса, рабиня також прийняла християнство і кинула камінь в ката. Незабаром стратили і її.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Прикмети на цей день:

  • вранці на деревах іній – до морозів;
  • вранці стелиться туман – до відлиги.
  • випав сніг сьогодні – до холодної та сніжної зими;
  • ворони каркають – до негоди;
  • ластівки прилетіли 9 листопада – до теплого зимового періоду;
  • дощ пішов – погода буде хорошою.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що не можна робити в цей день

У цей день категорично заборонено конфліктувати, ображатися і пліткувати. Якщо порушити заборону, то можна розгнівати Нестора, якого згадують в цю дату. Реагувати на уїдливі зауваження оточуючих людей також не рекомендується.

Якщо дали обіцянку, то його потрібно виконати. Можливі скандали і сварки, але постарайтеся їх уникнути. На уїдливі зауваження навіть найближчих людей не реагуйте. Не займайтеся тим, що може нашкодити очам. У цей день вони особливо вразливі. Також постарайтеся не ризикувати.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що можна робити в цей день

Наші предки називали цю дату “Нестор” або “Обітний день”. Це означає, що сьогодні необхідно давати обіцянки, які не можна порушувати протягом року.

Багаті люди, наприклад, обіцяли будувати монастирі або жертвувати на благо храму. Бідні люди з народу відправлялися в паломництво або давали обітницю безшлюбності. Молоді дівчата сьогодні ходили в храм і ставили свічки Пресвятій Богородиці, просячи захисту від бід.

Іменини у Андрія, Миколи, Івана, Степана, Сергія та Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

0 Комментариев