9 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

9 листопада 2020 світ відзначає Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму, День вічно живого Хаосу, Всесвітній день книги рекордів Гіннесса, Всесвітній день сиріт, Міжнародний день антиядерних акцій і Всесвітній день лізингу.

В Україні – День української писемності та мови, День працівників культури і майстрів народної творчості, у США – Всесвітній день свободи, День обізнаності про мікротії, День «Сходіть у художній музей», День м’ясного «хліба», День чікенбургера, в Іспанії – Фестиваль оливок, у Німеччині – доленосний день, у Швейцарії, Німеччині, Австрії – День винахідника, у Болівії – День черепів, у Камбоджі – День Незалежності, в Азербайджані – День державного прапора.

Церковний календар: листопад 2020

У православній церкві 9 листопада відзначається день пам’яті Нестора Літописця, який прославився своїми літописами. Крім того, Нестор був ченцем Києво-Печерської Лаври, і саме його перу належить “Повість врємєнних літ”, в якій Нестор докладно описав життя і діяння перших князів. Вчені говорять про те, що саме Нестор Літописець був сучасником апостолів і багатьох святих, які відомі в християнській церкві.

9 листопада: традиції та звичаї

10 листопада відзначаються іменини у Параски.

Напередодні цього дня було прийнято давати обіцянки і завершувати справи. Вірили, що якщо до ночі 9 листопада закінчити обіцяну роботу, то свята Параскевія виконає будь-яке бажання.

У давнину в цей день жінки ткали «буденну пелену». Робили це з 9 на 10 листопада в глибокому мовчанні.

В ім’я виконання заповітних бажань або для одужання близької людини виконували нелегку роботу.

За народним повір’ям, якщо в домі хтось хворіє або людина має якесь бажання, то потрібно прийняти обітницю, взяти на себе справу і зосереджено в повному мовчанні її виконати.

Вважалося, що творчим особистостям (акторам, співакам) не можна 9 листопада приймати в дарунок квіти. В іншому випадку слава скоро згасне.

Як правильно дати обітницю і відвести біду від дому?

З давніх часів Нестеров день вважається дуже важливим. Наші предки свято вірили, що якщо в будинок прийшли проблеми або біди, треба дати обітницю 9 листопада і в повному мовчанні до наступного дня її виконати. Вранці 10 листопада, в свято Параскеви, потрібно піти до храму, поставити свічку і помолитися цієї святої. Вона обов’язково допоможе, щастя в дім поверне і всі диявольські підступи розвіє. У житті знову настане біла смуга.

Але якщо не виконати цю обіцянку, то можна накликати в дім біди. Тому з клятвами треба бути вкрай обережними, якщо не впевнені, що впораєтеся, краще не обіцяйте.

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

Обітниці давали різні: пожертвувати гроші на потреби храму; поставити в церкві певну кількість свічок; встановити хрест або придбати для храму ікони; кинути пити або курити; піти в монастир.

Жінки у Нестеров день найчастіше давали обітницю «виткати повсякденну пелену». Вони присягалися, що зроблять це для захисту будинку від всіляких бід або для одужання хворих близьких. Робота була нелегка, ткали в ніч з 9 на 10 листопада у повному мовчанні. Іноді запрошували на допомогу інших родичок. Вранці готове полотно несли в церкву для освячення.

Зараз вже полотна навряд чи хтось буде ткати, але ось пообіцяти закінчити вишивання або в’язання цілком під силу сучасним жінкам. Обітницю дають за встановленою століттями традицією:

9 листопада рано вранці запаліть церковну свічку.

Перехрестіться три рази і прочитайте замовні слова: «Матінка Параскева, сердечниця і заступниця, прошу тебе про мале. Мені рабу Божому (ім’я) поверни те, що потрібно, про що прошу і думаю. Я в боргу не залишуся. Амінь!»

Коли свічка повністю догорить, візьміть чистий аркуш паперу і напишіть на ньому свою обіцянку (наприклад, вишити образ пресвятої Богородиці, намалювати чийсь портрет або зв’язати літнім батькам теплі шкарпетки).

Після цього ні з ким не спілкуйтеся, не відволікайтеся і працюйте, подумки повторюючи слова змови.

І найголовніше, встигніть виконати свою обіцянку.

Магнітні бурі в листопаді 2020: коли чекати неприємних та некомфортних днів?

Народні прикмети на 9 листопада

  • Гусак 9 листопада на лід виходить – плавати довго по воді буде, значить, зима настане нескоро
  • Іній на деревах 9 листопада віщує мороз
  • Вранці туман – чекай відлиги
  • Сніг випав на сиру землю – весна, за прикметами, буде ранньою і можна буде побачити велику кількість підсніжників
  • Якщо людина народилася 9 листопада, його талісманом є обсидіан, а сам іменинник буде наділений письменницьким даром
  • Якщо актор після вистави в цей день прийме в дар живі квіти, то незабаром, за прикметами, його популярність згасне.

9 листопада День ангела відзначають: Нестор, Андрій, Капітоліна, Еротіїда, Марк Олабин,  Агрипін, Олександр, Бенігнус, Єлизавета, Женєв’єва. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Іменинники в листопаді: кого вітати з Днем ангела наступного місяця?

Що і коли святкуватимемо у листопаді 2020

0 Комментариев