9 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

9 квітня 2021 року у світі відзначаються День народження «звеселяючого газу», Всесвітній фестиваль вівсянки, День фінської мови, Міжнародний день автономної сенсорної меридіональної реакції, Всесвітній день конкані.

У Грузії – День національної єдності, у США – День Аппоматтокської кампанії, День колишніх в’язнів війни, День прізвиська, День дайв-барів, День єдинорога, День тиші, День китайського мигдального печива, День дбайливого зберігання антикваріату, День джин-тоніка, День Вінстона Черчілля, на Філіппінах – День доблесті, у Данії – річниця окупації, в Таїланді – День Королівських військово-повітряних сил, у Болівії – День Конституції, в Англії – День вуха Дженкінса, у Тунісі – День пам’яті мучеників, у Канаді – День битви на хребті Вімі.

Церковний календар: квітень 2021

9 квітня - День пам’яті мучениці Матрони Солунської. Матрона Настовиця

9 квітня – День святої Матрони, яку вважають покровителькою господинь. Тому жінки у молитвах просили святу допомогти у роботі.

Жила Мотрона в місті Солуні в III столітті і з ранніх років дотримувалася християнської віри. В юнацькому віці Мотрону взяла до себе в рабині юдейка Павтіла, яка була дружиною місцевого воєначальника.

Павтіла змушувала Мотрону відректися від християнства, наказувала своїм слугам морити бідну дівчину голодом і сильно бити. Але Бог щоразу давав Мотроні терпіння і сили витримувати муки.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Тоді розлючений Павтіла сказала слугам забити дівчину до смерті. Потім її тіло скинули з міської стіни.

Селяни у цей день готували з ріпи різні страви.

Є думка, що свята Матрона – заступниця добропорядних і старанних господинь. Для добрих хатніх справ 9 квітня жінки обов’язково відвідували храми і ставили святій свічку.

Ще в цей день востаннє білили на чистому насті полотна, виткані за останні тижні. Місце для відбілювання облюбовували відразу після Хрещення. Вибирали спеціальний майданчик з міцним настом, захищений від вітру і розташований на сонячній стороні. Такий майданчик називали «настіщем».

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Народні прикмети
Якщо чайки кричать увечері, то на наступний день буде ясно.
Якщо вони кричать низько, то буде посуха влітку.
Іній і туман вранці – рік буде дуже врожайним.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Що не можна робити
Сьогодні не можна з’ясовувати стосунки. Наші предки вірили – хто в цей день посвариться, той вже ніколи не помириться.
Постарайтеся приховати свою образу до завтра, навіть якщо дуже сильно злитеся. Особливо не можна сваритися подружнім парам, щоб не розлучитися.
Ревнувати та лихословити – може принести сварки та конфлікти.

9 квітня День ангела імені відзначають: Мануїл, Мануйло, Мефодій, Матрона, Феодосій, Олександр, Іван, Охрім, Кіндрат. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

 

0 Комментариев