9 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

9 червня 2020 світ відзначає Міжнародний день друзів, День пускання мильних бульбашок, Міжнародний день архівів, День Коралового трикутника і Міжнародний день акредитації.

У США святкують День Дональда Дака, День людей похилого віку, День пирога з ревенем і полуницею, в Уганді – День героїв, в Ірландії – День святого Колумба Ірландського, на Аландських островах – День автономії, в Південній Америці, Уругваї – День південноамериканського футболу.

Православна церква 9 червня вшановує пам’ять мучениці Феодори Олександрійської. У народі день назвали Федорин. Сьогодні потрібно багато працювати: «Все зроблене повернеться сторицею, а прогуляне – сорницею».

Свята діва Феодора разом з воїном Дидимом постраждали за Христа в період гоніння на християн за часів імператора Діоклетіана.

День – не найкращий для жінок. У народі вважалося, що Федора підслуховує всі плітки, і накликає біду на самого пліткаря. Особливо вона прислухається до жіночої балаканини, тому будь-яка таємниця, озвучена сьогодні жінками, стане доступною для всіх.

Жінкам потрібно розмовляти з подругами обережно, не лихословити і не лаяти нікого, інакше вони можуть накликати на себе біду.

Ще не можна підмітати будинок віником – можна вимести з нього щастя.

Сон з 8 на 9 червня не порожній. Він вам щось пророкує. Головне, нікому не розповідайте про те, що вам приснилося.

У цей день варто закцентувати свою увагу на здоров’ї. Не варто перенапружуватися та працювати до останньої краплі поту.

Ще сьогодні не бажано вирішувати серйозні справи. Це не призведе до бажаного успіху.

Прикмети на 9 червня

  • вранці дуже душно – бути дощу найближчим часом;
  • день ясний, і з’явилися дощові черв’яки – до дощу;
  • перший літній туман випав на Федорин день – до врожаю грибів;
  • голосно стукає дятел – до дощів.

Іменини у Анастасії, Ніла, Івана, Ферапонта, Федора, Пелагеї і Діани.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

9 червня – Міжнародний день друзів

Як сказав Аристотель , друг – це одна душа, що живе в двох тілах.

Всі народи у всі часи шанували дружбу найбільшою соціальною і моральною цінністю. Не дивно, що в різних країнах є і свята присвячені друзям. Один з них – Міжнародний день друзів (International Friends Day) відзначається в ряді країн щорічно 9 червня.

Природно, що народна творчість наших далеких предків залишило чимало прислів’їв, приказок і афоризмів про друзів. Пам’ятаєте? – Старий друг краще нових двох. Три друга: батько, та мати, та вірна дружина. Друзям і в одній могилі не тісно. Не тримай сто рублів, а тримай сто друзів. Як відмітив Артур Шопенгауер: “Справжня дружба – одна з тих речей, про які, як про гігантських морських змій, невідомо, чи є вони вигаданими або десь існують”.

Але ми сподіваємося, що у вашому житті є хоча б одна людина, яку ви захочете від усієї душі привітати з сьогоднішнім святом. Адже Міжнародний день друзів заснований саме для того, щоб, незалежно від життєвих обставин і різних перипетій, ми нагадали своїм друзям про те, як вони важливі для нас, щоб порадували їх.

Хоча історія замовчує ким і коли це неофіційне свято було засновано, але це не позбавляє його популярності. Можливо, це свято для когось стане відмінним приводом, щоб знов, через якийсь час, зателефонувати або написати старим-добрим друзям, а потім зібратися галасливої дружною компанією і поділитися хорошими новинами і приємними спогадами. А 30 липня відзначається Міжнародний день дружби.

9 червня - Міжнародний день друзів: історія свята, привітання

0 Комментариев