9 березня: яке сьогодні свято?

news

У понеділок, 9 березня, в Україні відзначається День народження Тараса Шевченка. Також сьогодні святкують Всесвітній день ді-джея.

В православному календарі це день першого і другого знайдення глави святого Іоанна Предтечі. Також свято називають і по-іншому: «Знайдення», «Іванов день», «Знайдення гнізд», «Пташине потенье», «День птахів». Набуття у народі перетворилося в день знайдення птахами своїх гнізд. Вони вибирали місце і починали будувати гніздечка.

9 березня українцями прийнято відзначати день пам’яті Святителя Тарасія, Патріарха Константинопольського. Тарасій народився і виріс в самому Константинополі та походив із знатного роду.

Після отримання хорошої освіти він швидко просунувся при дворі імператора Костянтина VI і отримав сенаторський чин. Коли ж Тарасію було запропоновано прийняти патріархський сан, він довго відмовлявся, оскільки був мирянином і не вважав себе гідним такого високого звання.

Трохи пізніше Тарасій вирішив підкоритися загальному бажанню, але за умови, що для засудження іконоборчої єресі буде скликаний Вселенський Собор, де було затверджено шанування святих ікон.

Наголошується, що святитель Тарасій вів досить аскетичне життя і мудро керував церквою 22 роки.

Всі зберігання він витратив на Богоугодні справи, кормлячи старців, жебраків, сиріт та вдів. Діяння святого були настільки великі, що навіть після смерті біля його гробу відбувалися багато чудес.

9 березня – народні прикмети дня

  • Якщо капає з дахів – чекайте спекотне літо;
  • Щебечуть синиці – незабаром встановиться тепла погода;
  • Якщо день 9 березня виявився теплим, то квітень теж буде теплим;
  • Пасха буде холодною, якщо на дахах досі сніг.

9 березня – заборони дня

  • В цей день не рекомендується вживати алкоголь;
  • Не можна лихословити та влаштовувати сварки;
  • 9 березня заборонено різати чи стригти;
  • Також не можна викидати речі, якщо мучать сумніви.

Іменини 9 березня відзначають: Олександр, Антон, Євген, Микола, Тарас, Федір. Не забудьте привітати рідних та знайомих з Днем ангела!

0 Комментариев