8 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

8 вересня 2020 відзначає Міжнародний день грамотності, Всесвітній день фізіотерапії, Міжнародний день солідарності журналістів та День посиденьок на кухні. В Іспанії – День волонтера, в Андоррі – Національний день, на Мальті – День перемоги, у Литві – День подяки за свободу і незалежність, у США – День амперсанда.

У церкві 8 вересня вшановується пам’ять святої мучениці Наталії, а також її чоловіка Андріана. Обидва мученика жили приблизно на початку IV століття недалеко від узбережжя Мармурового моря. Сама Наталя народилася і виросла в християнській родині, але заміж вийшла за язичника Андріана, який міг похвалитися багатством і спроможністю. Разом подружжя прожило трохи більше 1 року, після чого почалися гоніння на послідовників християнської віри. Тоді в Никодима прибув імператор Максиміліан, і в цей час були спіймані 23 християнина, яких піддали жорстоким тортурам. Андріан, будучи ще тоді язичником, був вражений, з якою стійкістю люди брали муки. В результаті, він і сам повірив в Христа. Тоді язичники схопили його і відправили до в’язниці. Наталія відразу ж поспішила відвідати чоловіка у в’язниці. Там же незабаром Андріана піддали різним мукам, і весь цей час поруч з ним знаходилася Наталія, також заслужила мученицький вінець.

8 вересня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції,  заборони, прикмети та визначні події | То є Львів.

У народі 8 вересня називали Овсянніца, оскільки підходив час для збору вівса. Перший сніп за традицією 8 вересня завжди несли до хати і ставили під образу – в червоний кут. Працівники і господар сідали за стіл, а господині належало пригостити їх спеціальним стравою під назвою Дежене – вівсяним толокном, яке було замішано на воді або молоці, приправлено ягодами. Також 8 вересня день пекли млинці. Всі страви запивали брусничним або вівсяним киселем. Також намагалися обов’язково пригостити коней, насипаючи їм багато вівса – вважалося, що, згідно з прикметами, це допоможе худобі бути міцною і здоровою.

8 вересня: традиції і звичаї дня

У народному календарі дата 8 вересня була названа:

  • Наталія і Адріан;
  • Наталія Вівсяниця;
  • Натальїн день.

На Русі цей день пов’язували з роботами на вівсяному полі. В одних місцях тільки починали косити овес, в інших прибирання вівса вже підходила до кінця. Із зерен нового врожаю варили кисіль і пекли млинці. З цього приводу існувала приказка: «Адріан толокно місив, а Наталія млинці пекла».

Значення вівса в житті наших предків переоцінити важко. З вівсяного борошна випікали млинці і оладки, готували смачний вівсяний кисіль. З борошна дрібного помелу (толокна) варили каші (перш за все для дітей і хворих людей). Його додавали в рідкі юшки, використовували як начинку для пирога. З з цілого зерна варили каші, гарнір, робили солод для хмільних і лікувальних напоїв.

Народні прикмети на 8 вересня

  • Грім гримить – до теплої осені.
  • Якщо на небі хмари рідкі, то буде холодно і ясно.
  • Якщо листя з берези і дуба не опало, то зима буде суворою.
  • Якщо ранок холодний, то зима буде морозною і ранньою.
  • Багато горобини – скоро настануть холоди.
  • Якщо багато опеньків в лісі, то «бабиного літа» не чекай.

Іменини у Наталії, Адріана, Георгія, Віктора, Марії, Дмитра, Петра і Романа. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев