8 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

8 травня відзначається  День пам’яті та примирення,  День пам’яті жертв Другої світової війни, Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. А ще це День Марка, у якого свої прикмети і заборони.

У народному календарі зазначено, що в цей день вшановують апостола і євангеліста Марка, який був племінником апостола Варнави. Після Воскресіння Ісуса Марк став учнем апостола Петра, а згодом – першим єпископом в Олександрії, де заснував церкву.

У народі називали цей день Марк Ключник, тому що вважали, що у цього святого є ключі від неба і він може випустити дощ.

8 травня – День Марка Ключника: традиції, обряди та прикмети

На Марка було прийнято закликати дощ і молитися за те, щоб літо не було посушливим. Говорили, якщо в травні дощ піде хоча б три дні, то можна очікувати багатого врожаю. Тому травневим грозам завжди дуже раділи.

8 травня було заборонено проливати воду на землю – вважалося, що через це Марк може залишити поля без дощів.

8 травня вважався в народі сильним магічним днем. Знахарі в цей день займалися сімейної та любовною магією. День також був вдалий для поїздок, подорожей та відряджень. Добре було починати нові справи.

У цей день стежили, куди прилітали перелітні птахи: якщо в сад, то будуть плодоносити дерева, особливо яблуня; якщо на город, то буде хороший збір плодів на грядках.

Якщо у цей день спостерігалась райдуга висока і крута – до хорошої погоди, якщо ж вона була низькою і пологою – до негоди.

Инфозавтрак 8 мая. Марк Ключник. Берлинская наступательная ...

Народні прикмети на 8 травня

  • Зозуля в цей день кує – більше морозів не буде
  • Гарна погода і сонце віщують рясний урожай ярих культур
  • Теплий вечір і зоряне небо – чекай рясного врожаю
  • Ясна погода – прикмета до того, що літо жарким буде
  • Висока веселка в небі – в найближчі дні погода буде теплою і ясною
  • Низька веселка 8 травня є поганим знаком і провіщає велике нещастя
  • Три добрих дощу в травні – хліба багато вродить
  • Ясний день – чекай багатого врожаю ярих
  • Птахи з’явилися в городі і саду – буде хороший урожай на деревах і грядках
  • Висока, стрімка веселка – прикмета, що говорить про те, що погода буде гарною
  • Осика в сережках варто – чекай багатого врожаю вівса
  • Якщо дощ ллє крізь сонячні промені («сліпий дощ»), то він незабаром закінчиться
  • Холодні і часті дощі – меду не чекай
  • Птахи 8 травня заспівали під час дощу – скоро негоди кінець
  •  Чим зеленіша веселка, тим сильніше будуть опади
  • Купчасті хмари вранці, а ввечері видно шаруваті хмари – скоро почнеться гроза
  • Птахи летять на конопляник – буде багатий урожай конопель
  • Ще не зацвіли яблуні до 8 травня – врожаю не буде

Сьогодні - День пам'яті та примирення : 08:05:2019 - kazatin.com

Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один з цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам другої світової війни.

День пам’яті та примирення в Україні

7-го травня 1945-го року німецький генерал Йодль від імені основного агресора, у ставці Дуайта Ейзенхауера в Реймсі, підписав умови беззастережної капітуляції Німеччини, у свою чергу «ображений» радянський уряд висловив категоричний протест з вимогами підписати акт про беззастережну капітуляцію Німеччини безпосередньо в Берліні за участю СРСР, що формально і було зроблено днем пізніше, 8-го травня 1945-го року, близько опівночі.

Цей процес відбувся в передмісті Берліна Карлсгорсті, який був зайнятий радянськими військами. Делегація представників німецького командування на чолі з генералом Кейтелем з боку агресора підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини. Від Великобританії акт підписав маршал Артур Теддер, генерал Карл Спаатс від США, від усіх радянських республік був підпис маршала Георгія Жукова та генерал Жан де Латтр де Тассіньї від Франції.

Це була проста демонстрація примирення й пам’яті. Так, свято Перемоги в Європі святкується й донині щорічно 8-го травня.

24-го березня 2015-го року Президентом України був підписан Указ № 169/2015, яким тепер і українська спільнота повернулася до цієї славної традиції.

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

День Червоного Хреста і Червоного півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році. У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. У 1863 р. за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному товариству Червоного Хреста.

Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 р. на 13-й міжнародній конференції в Гаазі, де був прийнятий статут організації, який змінювався згодом у 1952 і 1965 роках.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев