8 лютого: яке сьогодні свято?

news

За календарем віряни сьогодні вшановують пам’ять Преподобних Ксенофонта, дружини його Марії і синів їхніх Аркадія та Іоанна. Попри багатство і знатність, вони відрізнялися душевною простотою і добрим серцем. Бажаючи дати своїм синам, Івану і Аркадію, повну освіту, вони відправили їх у фінікійське місто Бейрут.

Також, згідно з православним молитвословом, 8 лютого шанували пам’ять Святого Федора Студита – грецького громадського діяча і ченця, якого згодом церковнослужителі зарахували до лику святих.

8 лютого вважається дуже таємничою датою в народному календарі. Говорили, що цього дня померлі родичі сумують за своїми близькими, які залишилися в світі живих. І вважалося, що саме зараз вони відвідують свої будинки, якщо люди забули про них, не приходять на цвинтарі, не поминають молитвою. Тому, спеціально 8 лютого проводилися різні обряди, які були покликані заспокоїти душі померлих, утримати їх в потойбічному світі.

.

Цього дня іменини святкують: Федір, Давид, Павло, Ксенофонт, Марія, Аркадій та Йоан, Ананій, Іван, Йосип, Петро та Семен.

Народні прикмети 8 лютого

8 лютого можна самостійно викликати духів. Для цього треба ретельно підготуватися – 12 п’ятниць дотримуватися строгий піст. Для захисту від злих духів допомагали різні прийоми. Наприклад, 8 лютого клали сокиру під порогом, креслили крейдою на вікнах і дверях хрести, дозволяли мандрівникам переночувати в цей день в будинку, оскільки вважалося, що померлі родичі бояться чужих живих людей. Також варто подумати, чому приходить мрець, і зробити все, щоб це не повторювалося. Якщо помирає вдова, і її ніхто не відспівує, то 8 лютого за неї можуть молитися парафіяльні священики.

  • Ясно і немає вітру – весна настане зарано і не буде холодною.
  • Якщо синиця з ранку співає, то зима ще прийде.
  • Якщо розсипаний на тарілці горох дзвінко котиться – це до морозів, а якщо глухо або взагалі тихо, значить, буде снігопад.
0 Комментариев