8 лютого – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

8 лютого 2021 відзначаються День пропозиції руки і серця, День нірвани, День підкидання монетки, Міжнародний день боротьби з епілепсією, День юного героя-антифашиста.

У США – День бойскаутів, День штату Айова, День футбольного похмілля, День очищення комп’ютера, День «Смійся і багатій», День повітряних зміїв, День опери, День тістечок із чорної патоки, у Канаді – День сім’ї, у Шотландії – «Вівсяний» понеділок, у Конго – День молоді, у Польщі – День пенітенціарної служби, у Словенії – День словенської культури.

Вихідні у лютому 2021 року – скільки будемо відпочивати наступного місяця

Православна церква 8 лютого шанує пам’ять Теодора Студита (759-826) – візантійського церковного діяча. Преподобний Теодор з 798 року був поставлений настоятелем монастиря Студійського в Константинополі. Він боровся з іконоборством, залишив цікаві богословські листи і твори.

8 лютого: звичаї, обряди та традиції дня

На Русі існувала традиція — 8 лютого готувати імениннику горохову кашу. Вірили, що після такого частування він весь рік здоровим проживе, і ні одна хвороба до нього не причепиться.

У день Федора наші предки проводили ритуали для захисту житла від нечисті та злих духів:

• Можна розкласти по всіх кімнатах сушені гілочки кропиви, будяка та горобини.

• Зверху над віконними та дверними прорізами малюють крейдою хрестики.

• Кожен кут в будинку потрібно окропити святою водою.

• Над вхідними дверима можна закріпити ялівцеву гілочку. Якщо це приватний будинок і є поріг, то під ним ховають сокиру — ні одна нечиста сила в оселю не пробереться.

Сьогодні можуть прийти несподівані гості. Як не зустрітися з покійними рідними?

Людська душа, особливо після того, як вона покидає світ земний, ще на довгі часи залишиться однією з найбільш нерозгаданих таємниць. Коли людина помирає і тіло віддають похованню, куди дівається душа, де і в якому вимірі вона потім живе?

З давніх-давен люди вірять, що душі померлих живуть в окремому потойбічному світі і іноді відвідують землю, щоб провідати рідних, які поки не приєдналися до них.

Ознаки, за якими можна зрозуміти, що в гості навідувався покійний:

1. Іноді буває, що ні з того ні з цього різко ви раптом відчули поруч запах, який асоціюється з померлою людиною (аромат її улюбленого тютюну, парфумів або квітів).

2. Дуже часто померлі люди являються нам уві сні. Це, мабуть, найбільш поширений і простий спосіб їм зустрітися з нами.

3. Буває, що річ або предмет давно загублені, які не попадалися на очі, або про них вже всі забули. І раптом вони виявляється лежать на видному місці.

4. Коли душі померлих приходять гості, вони дають про себе знати включенням або відключенням електричних приладів. Відомі такі випадки, коли в гаражі сам автомобіль заводився, або в кімнатах спалахувало або вимикалося світло.

Іноді в складних життєвих ситуаціях заведено звертатися за допомогою до покійних (найчастіше до батьків).

Є навіть спеціальні замовні тексти та обряди, деякими з них передбачено використання речей померлого або похід на кладовище на його могилу. Але краще цього не робіть, щоб уникнути неприємностей.

За допомогою людина має звертатися до Бога, сходити на службу в церкву, помолитися. Господь обов’язково допоможе і підкаже правильне рішення проблеми.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

Всі ми тужимо за померлими родичами. Також і їхні душі сумують за тими, хто поки що залишився на землі. Тому покійні часто приходять до свого колишнього дому і спостерігають, як тут живуть.

Слов’яни вважали, що найчастіше являються в гості душі тих, кого призабули, рідко відвідують могилки та поминають.

Щоб душі померлих не блудили, немов неприкаяні, по землі і не йшли до вас в гості, треба 8 лютого сходити в храм, поставити їм за упокій свічки та замовити Сорокоуст. Тоді душі спокійно повернуться у свій світ.

Потім бажано відвідати кладовища, почистити від снігу могилки й хрести, жебракам в церкві роздати пряники та пироги, щоб пом’янули померлих. А вдома вже влаштовують поминальну трапезу, на яку звуть рідних і сусідів. Тому дату 8 лютого у народі й прозвали Федором Поминальником.

Народні прикмети на 8 лютого

  • Цього дня ворожать на погоду. Розсипте жменю гороху на тарілку і слухайте: якщо він дзвінко вдарився, то скоро настануть морози. Якщо звук глухий, то можна очікувати снігопаду.
  • Тихий і ясний день – весна буде теплою і настане швидко.
  • Щоб небіжчики не турбували, то біля вхідних дверей треба повісити пучок горобини або кропиви. Вважається, що ці рослини відлякують злих духів.

Що не можна робити 8 лютого

  • Цього дня можна легко отримати пристріт, тому бажано носити на собі оберіг.
  • Уникайте цього дня сварок і помиріться з сусідами, якщо ви живете не в ладу.

Що можна робити 8 лютого

  • Вдалий час для зміни іміджу. Можете сміливо експериментувати зі зміною зачіски, результат вас неабияк здивує.

Іменинники лютого – кого та коли вітати з Днем Ангела цього місяця

8 лютого День ангела імені відзначають: Федір, Давид, Павло, Ксенофонт, Марія, Аркадій та Йоан, Ананій, Іван, Йосип, Петро, Семен. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

 

0 Комментариев