8 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

8 квітня 2021 року у світі відзначаються День народження пожежної драбини, День малювання птахів, Міжнародний день Будди, Міжнародний день ромів, Міжнародний день фен-шуй.

В Японії – Фестиваль квітів, у США – День «Наше все», День емпанади, День перевірки на алкоголь, День любителів зоопарку, в Ізраїлі – День Катастрофи, у Хорватії – День національного парку «Плітвіцькі озера», в Таджикистані – День економіста, у Киргизстані – День співробітників органів з контролю наркотиків, в Індії – День посту і духовних практик «Папамочані Екадаші», у Таїланді – День Міністерства оборони.

Церковний календар: квітень 2021

В православ’ї 8 квітня вшановують архангела Гавриїла і преподобного Василя нового. Дату за народним календарем називають день Василя або Собор Гавриїла Благовіста

8 квітня – Собор Архангела Гавриїла. Гавриїл Благовіст, Гавриїл і Василь

Архангел Гавриїл — один з ангелів, шанованих не тільки в християнстві, але також в іудаїзмі та ісламі. Його ім’я буквально означає «Всевишній – сила моя». Архангел Гавриїл навчив в пустелі праотця Мойсея книжковому письму, повідомив йому про початок світу і створення першої людини і навчив всякій премудрості. Пророку Даниїлу Архангел Гавриїл явився і відкрив таємниче значення пророцтва про  сімдесят седмиць, повідомивши про час звільнення юдеїв з вавилонського полону, а також про час Боговтілення. За церковним переданням саме Архангел Гавриїл сповістив праведним Іоакиму і Анні про народження від них Пресвятої Діви Марії, а священикові Захарії — про народження святого пророка Іоанна Предтечі.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

У православній іконографії святий Архангел Гавриїл зазвичай зображений в образі Ангела-Благовісника з оливковою гілкою в руках — символом примирення Бога і творіння.

Відповідно до християнської традиції, Гавриїл відкриває смертним таємне знання Бога. Саме він приніс Діві Марії звістку про те, що у неї народиться син, якому судилося стати Спасителем. Звідси з’явилося прізвисько Гавриїла — Благовіст, або Благовісник.

У цей період починає сокорух у бородавчастої берези. Земля відтає, зацвітає червона верба, розкриває нирки береза і черемха. Якщо на березах розпускаються бруньки, то з’являються жуки-короїди. Припиняється санна їзда, тому цей день в народному календарі відзначений фразою-настановою: «Виверни з саней голоблі». Те ж визначення відносилося і до покровителя дня – Василя Нового: «Василь – виверни голоблі і закинь на повітку».

Календар стрижки волосся: квітень 2021

На цей день переносяться багато заборон і уявлень, пов’язаних з Благовіщенням. Люди 8 квітня святкують, боячись викликати гнів архангела Гавриїла, який, за народним віруванням, розпоряджається блискавкою і з її допомогою може спалити житло людини, яка забула його вшанувати.

 • Якщо на Гавриїла прясти – робота не на користь.
 • На Гавриїл не прядуть, а то руки відтягне сухість.

Тим же, хто після цього дня продовжував прясти говорили: «Не піде на користь».

Преподобному Василю молилися від лихоманки, тому що за життя він зціляв людей, які страждають на цей недуг.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Народні прикмети на 8 квітня

 • Заморозки у цей день обіцяють холодну весну і ще багато морозів.
 • Якщо сніг все ще не розтанув на дахах – буде холодно ще цілий місяць.
 • Якщо помолитися архангелу Гавриїлу, він допоможе в будь прохання і виконає світле бажання.
 • Сни в ніч на 8 квітня збуваються. Вони речі, і виконуються протягом одного тижня після того, як присняться.
 • Якщо зацвіла черемха – можна висаджувати картоплю.
 • Якою буде погода 8 квітня, таким, за прикметами, і буде 8 жовтня.

Що не можна робити 8 квітня

 • Починати нові справи і заводити знайомства;
 • Перебувати в місцях великого скупчення людей;
 • Планувати важливі справи;
 • Проявляти надмірність у вживанні алкоголю;
 • Позичати гроші.

День Ангела відзначають: Степан, Гавриїл, Василь, Ганна, Алла, Парасковія і Лариса. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

0 Комментариев