8 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні, 8 грудня, у США святкують День бармена, а католики відзначають День непорочного зачаття Діви Марії. Також сьогодні Міжнародний день художника.

Цьому святу вже 10 років, і засноване воно було організацією “Мистецтво народів світу”. Незважаючи на те, що український День художника відзначається рівно двома місяцями раніше (8 жовтня), свято в грудні – ще одна можливість привітати всіх, хто причетний до світу образотворчого мистецтва.

Багатий на вихідні грудень, або скільки відпочиватимемо наступного місяця

У народі в цей день широко святкували Клим холодний – на честь святого апостола з сімдесяти Климента I, який став четвертим Папою Римським та зіткнувся з гоніннями, що прийняв мученицьку смерть в Херсонесі, де він хрестив язичників та проповідував християнство, за що був страчений за наказом римського імператора Траяна.

Апостол Климент родом походив із заможної та знатної родини. Він був ще крихітним немовлям, коли його мати і два брати відправилися по морю в місто Афіни.

Корабель, на якому пливли, зазнав аварії, і всі рідні втратили один одного. Мама виявилася на одному з островів Східного Середземномор’я, а діти потрапили в Юдею, де їх усиновили різні люди.

Досягши юнацького віку, Климент відправився по світу з метою знайти своїх рідних. Мандруючи, він познайомився з апостолом Петром, навчався у нього і прийняв обряд Хрещення.

Подорожуючи далі з апостолом, Климент знайшов батька з матір’ю і братів, сім’я дивом возз’єдналася, і всі рідні також прийняли християнство.

Перед тим, як піти в інший світ, апостол Петро висвятив Климента на посаду Римського єпископа. Але в період переслідування християн Климента заслали на каторжні роботи, а потім засудили до смертної кари.

Непорочне зачаття Діви Марії

У календарі католицької церкви 8 грудня – головне свято Богородиці. Цього дня католики збираються в костелах, щоб взяти участь в урочистому богослужінні.

Свято непорочного зачаття відзначають католики всіх країн Східної Європи, а також частково в Німеччині, Австрії, Італії, Іспанії, Швейцарії та Португалії.

За традицією, в День непорочного зачаття Діви Марії починається продаж червоно-зелених квітів, відомих як “Різдвяна свічка”, – без них у це свято не обходиться жодна сім’я. Збір від продажу цих квітів йде на добродійність.

У всіх костелах Європи в цей день відбуваються урочисті богослужіння, під час яких виконується гімн Ave, maris stella! (“Радуйся, зірка морська!”), який прославляє Богородицю.

В Іспанії, де Свята Діва Марія вважається покровителькою, цей день відзначають як національне свято. По всій країні влаштовують фестивалі та співають гімни.

8 грудня: традиції та звичаї дня

У цей день Православна церква також шанує пам’ять священномученика Петра Олександрійського, який народився і виріс в Олександрії.

У народі день називали Клим Холодний, тому що до цього часу приходили справжні морози, йшов сніг і дув холодний вітер.

Матері молилися Климу, просячи захистити своїх дітей від наступаючих холодів.

Люди говорили, що з цього дня починається сувора зима. Селяни 8 грудня працювали на голодний шлунок, не снідаючи. Вважаючи, що після їжі знизиться працездатність.

Згідно з повір’ям, будь-яку важливу справу в цей день слід починати натщесерце.

8 грудня йшли до церкви, щоб помолитися святому Клименту. За вечерею всі члени сім’ї збиралися разом, розмовляли, співали пісні.

Магнітні бурі в грудні 2020: будьте готові до кількох хвиль

Народні прикмети на 8 грудня

  • Мороз на Клима всадив в зиму холоднечі клин.
  • Великі снігові горби з сильним інеєм при промерзлій землі – до хорошого урожаю в наступному році.
  • Снігопад віщує дощове літо в майбутньому році.
  • На річці вода вище льоду піднялася – до потепління і дощу.
  • Якщо півні в Климентьєв день рано заспівали, то скоро буде відлига.
  • Народженим 8 грудня краще з дому не виходити – велика ймовірність зустрічі з вовками.

Календар садівника-городника: грудень 2020

8 грудня День ангела імені відзначають: Петро, Клементій, Олександр, Василь, Віктор, Григорій, Катерина, Іван (Іоанн), Илларион (Іларіон), Климент, Кузьма (Козьма, Косма), Микола, Павло, Петро, Семен (Симеон), Серафім, Фива і Ярослав. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

Календар іменин на грудень 2020 року – кого та коли вітати з Днем ангела

0 Комментариев