8 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

8 червня 2020 світ відзначає Всесвітній день океанів, День народження пилососа, Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна, Всесвітній день боротьби з пухлинами головного мозку та Міжнародний день IPv6.

У США святкують День інформування жителів карибських островів про ВІЛ і СНІД, День радісного ранкового пробудження, День найкращих друзів, День пончиків з желе, на Острові Норфолк – День «Баунті», у Вірменії – День пам’яті святої Рипсиме, в Австралії – День народження королеви, у Перу – День інженера, у Словенії – День Пріможа Трубарів.

Православна церква 8 червня вшановує пам’ять апостола від 70-ти Карпа, єпископа. За повір’ям, цей святий приносить удачу всім, хто займається рибальством.

Однак у народі Карп став дуже відомий і шанований, оскільки його ім’я співзвучне з назвою одного з виду риб, і рибалки завжди намагалися молитися Карпу про гарний улов. Саме на Карпа в будинок прийнято було запрошувати пічника, який оглядав піч, за потреби підправляв її. Після роботи майстра обов’язково слід пригостити короваєм. До речі, ще один шмат короваю 8 червня обов’язково клали за піч, щоб погодувати домового, адже його потурбували під час ремонту. Прийнято було ставитися до пічникам з великою повагою, оскільки саме від їх роботи залежало, наскільки тепло і затишно буде у домі, особливо взимку.

Вважалося, що на Карпа добре ловляться його «тезки» — коропи, тому чоловіки дружно виходили на риболовлю.

В цей день горщики і миски прийнято було виставляти під квітучі кущі шипшини. Так робили, щоб позбутися від неприємного запаху від домашнього посуду. Та й самі люди намагалися подихати повітрям поруч з шипшиною — вважалося, що це допомагає від різних хвороб.

Звертали увагу в цей день на комарів. Якщо їх було багато, то останні дні червня очікувалися теплими, але дощовими.

Крім Карпа, православна церква 8 червня також вшановує пам’ять апостола Алфея, який точно так само, як і Карпо, проживав приблизно в I столітті. Відомостей про його життя практично немає. Відомо тільки, що він проповідував христову віру в Христа і допомагав незаможним.

У цей час починають цвісти пізні сорти сливи, а з 8 по 15 червня прийнято сіяти насіння зимової редьки, капусти броколі, ріпи. Також 8 червня можна видаляти ягоди агрусу і чорної смородини, якщо вони вражені огнівкою.

Що не можна робити 8 червня

Не можна підмітати підлогу після заходу сонця – в роду багато будуть хворіти. І все тому, що будинкові в цей день не можуть захистити будинок, сім’ю і навіть себе. Також краще не вирушати в поїздку, не міняти роботу і квартиру. День принесе багато несподіванок, здебільшого неприємних. Уникайте конфліктів.

Народні прикмети на 8 червня

  • достаток комарів – до теплим, але дощовим днях в кінці місяця;
  • багато коників – до посушливого днях;
  • риба видно біля поверхні і навіть періодично вистрибує – у найближчі дні погода буде сирий;
  • качки пірнають і плескаються – до швидкого дощу;
  • жаби голосно квакають – найближчим часом очікуються дощі

8 червня День ангела відзначають: Олександр, Георгій, Давид, Єгор, Олена, Іван, Карпо, Макар, Юрій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев