7 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

7 жовтня у світі відзначаються День “Ти важливий мені”, День ванни, День згадування про теплі речі, Міжнародний день невралгії трійчастого нерва, Всесвітній день дій профспілок “За гідну працю”.

У США – День внутрішньої краси, день прощення і щастя, День Національної квітки, День кави-фраппе, День діагностики депресії, День “Принесіть свою Біблію в школу”, День кренделя в шоколаді, День світлодіодної лампи, в Британії – День поезії, у Вірменії – День бібліотекаря, в Лаосі – День вчителя, в Пуерто-Ріко – День хорошого ставлення, в Аргентині – Міжнародний фестиваль гітари, в Індії – свято дев’яти ночей “Наваратрі”, Махараджа Аграсен Джаянті, свято перемоги світлих сил “Дасара”, в Іспанії – день пам’яті Пресвятої Діви Марії Розарії, в Киргизстані – день цивільної авіації.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 7 жовтня вшановує пам’ять рівноапостольної Фекли Іконійської. Ще в цей день відзначається свято Фекла Заревніца. Він отримав таку назву за заграву від світла, що виходить звідусіль ввечері в цей день. У народі вірили – все, що зав’яжеш на Феклу, не можна розв’язати. Тому в цей день часто грали весілля. Вважалося, що такий шлюб буде дуже міцним і щасливим, а розлучити дружину з чоловіком не зможе ніхто.

Фекла походила зі знатного роду, була звернена до Христа апостолом Павлом. Дала обітницю залишитися невинною, незважаючи на те, що мати вже знайшла для неї нареченого. Мати розгнівалася на Феклу, побила її і віддала на спалення. Господь врятував дівчину і вона вирушила з апостолом Павлом в Антіохію.

Там один з жителів хотів одружитися на Феклі, дівчина відмовила йому, за це він доніс на неї язичникам. Святу прирекли на тортури дикими звірами, але тварини не торкнулися її. Тоді Фекла вирушила в Селевкію Ісаврійську, де жила до глибокої старості.

На честь першомучениці і рівноапостольної, яка звернула багатьох ідолопоклонників до Христа, сьогодні відзначається народне свято 7 жовтня – Фекла Заревниця.

Церковний календар: жовтень 2021

Православне свято 7 жовтня – день пам’яті преподобного Никандра

Никандр народився в Псковській губернії, з малих років полюбив Священні Книги, вів благочестивий спосіб життя і молився Господу. Коли батько Никандра помер, мати продала все майно і пішла в монастир, а хлопчик оселився один в болотистій місцевості між Псковом і Порховом, де здійснив подвиг чернечого життя.

Він не хотів прославлення, тому двічі залишав пустелю, якщо люди віддавали йому почесті. Кілька разів Никандр страждав від насильства – або від бандитів, або від селян, які приймали його за палія. Завдяки посту, молитвам і скромного життя, досяг Никандр дару просвітлення і чудотворення. Помер у 1581 році.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Свято 7 жовтня – день пам’яті Галактіона Вологодського

Галактіон був сином знатного боярина, в дитинстві навчився шевській справі, тим же заробляв на життя. Одружився на дівчині з простої сім’ї, але незабаром овдовів. Через те, що в юні роки Галактіона цар позбавив його батька мови, сам хлопчик змушений був ховатися. В юності він вирішив, що потрібно присвятити себе Богу.

Випросив у місцевих жителів місце на річці Поденці, обкопав рів, поставив келію і подвизався в пості, молитві і шевській справі. Заробіток ділив на три частини: собі, бідним і Богу. Носив важкі вериги, часто приковував себе ланцюгом до стіни і не спав – тільки дрімав.

Галактіон допомагав бідним і багатим, викликав дощ, давав поради. Передбачив багато подій, в тому числі, лиха від ляхів і литовців в 1612 році. Городяни не послухали Галактіона, коли він радив помолитися Богу і попросити про захист. Коли вороги напали, місто було зруйноване і багато вбито. Галактіона побили так, що він позбувся почуттів і незабаром помер.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Прикмети 7 жовтня

  • якщо займатися рукоділлям в цей день – рік буде вдалим у фінансовому плані;
  • грім 7 жовтня – зима буде короткою, м’якою і безсніжною;
  • сонце зійшло високо і світить яскраво – до змін погоди.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Що сьогодні не можна робити

Як і в будь-яке інше церковне свято, на Феклу не можна сваритися, пліткувати і ображатися. Церква забороняє страждати, інакше можна весь майбутній рік провести в печалі, жодна намічена справа не виявиться вдалою. Також в цей день небажано приймати у себе гостей або самим ходити до кого-небудь додому.

Що можна робити 7 жовтня

Наші предки в цей день починали прясти. Вважалося, що таким чином жінки залучають в будинок благополуччя, удачу і гроші. Чоловіки влаштовували свята і гуляння, а ввечері запалювали вогонь і молотили зерно.

Є цікавий старовинний обряд на Феклу: вночі у відкрите вікно просуньте пиріжок. Ніхто його не забирає – заміж в майбутньому році ви не вийдете. Якщо пиріжок схопила холодна рука – шлюб буде нещасливим. Тепла – чоловік виявиться вірним, відданим і люблячим.

Іменини у Владислава, Галактіона, Андрія, Павла, Марії та Сергія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

0 Комментариев