7 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

7 вересня 2020 світ відзначає Всесвітній день знищення військової іграшки та Міжнародний день поширення інформації про хворобу Дюшенна. У США – День бабусі Мозес, День любителя пива, День салямі, День сумчастого вовка, День праці, в Україні – День військової розвідки, у Канаді – День праці, в Австралії – День вимираючих видів тварин, у Фіджі – День Конституції, в Есватіні – «Танець очерету”, у Бразилії – День незалежності, в Мозамбіку – День перемоги, в Італії – Пьедігротта, у Непалі – День державних службовців, у Вірменії – День інженерних військ.

У церкві 7 вересня вшановують пам’ять Святого Тита – одного з 70 апостолів, який також відомий як учень Святого Павла, який народився на острові Крит. Батьки Тита були язичниками і будь-яку іншу віру категорично заперечували. Тому невідомо, яким чином сам Тит прийшов до рішення проповідувати християнство. Згідно з деякими відомостями, в 49 році він став супроводжувати апостолів Варнаву і Павла на Єрусалимський собор. Разом з Павлом Тит згодом подорожував по Греції і виконував доручення свого наставника.

Ще одного святого вшановують у церкві 7 вересня – це Варфоломій. Відомо, що Варфоломій проповідував у Вірменії. Зокрема, на території Баку його схопили і піддали численним мукам.

Потрібно сказати, що, звичайно, все не обмежувалося 7 вересня виключно збором грибів – так, селяни займалися зерном, готували запаси на зиму, поливали садову суницю.

Говорили, що на 7 вересня (також називали Варфоломіїв день) – пора жито на золу сіяти. Також у народі цей день називали Листопадником, раділи великій кількості грибів. Зазвичай у цей день в ліс відправлялися жінки і діти, вільні від польових робіт, які приносили додому корзини, наповнені грибами. Була дуже поширена страва – смажена картопля з грибами.

Говорили, що 7 вересня потрібно встати раніше, щоб зібрати якомога більше грибів. Грибні страви не вважалися поживними, але часто виручали селян, коли потрібно було приготувати що-небудь швидке і смачне. Крім того, оскільки м’яса в достатку не було, вважалося, що можна змішувати м’ясо з грибами, і останні матимуть м’ясний смак.

Традиції та звичаї

Вважається, що цей день є останнім, коли ще можна заготовлювати соління, тому багато людей поспішають до лісу за грибами.

Ті, у кого вдома є чайний гриб, на світанку можуть прошепотіти в баночку з ним своє бажання і воно неодмінно збудеться.

Існує народне повір’я, згідно з яким людина, народжена на Варфоломія, в зрілому віці знайде величезне щастя.

Під час дощу забороняється проводити всілякі магічні і лікувальні ритуали, так як дощова вода їх змиє. А ось вмитися водою, в якій лежав якийсь предмет зі срібла, навпаки добре – на весь рік ви знайдете красу, здоров’я і бадьорість духу. Не слід також починати будівництво будинку – він довго не простоїть.

Народні прикмети та повіря на 7 вересня

  1. Якщо після обіду почався дощ, то він піде цілу добу.
  2. Почули, що стовбури дерев клацають і тріщать, значить, буде стояти суха погода.
  3. Ворони каркають частіше звичайного хрипкими голосами – скоро почнеться дощ.
  4. Якщо ручка ковша сузір’я Великої Ведмедиці спрямована вгору, і при цьому зірки яскраво сяють, значить, настануть заморозки.
  5. У лісі з’явилося багато грибів – прийде затяжна морозна зима.
  6. Помітили, що перелітні птахи сідають на землю – буде ясно; на даху додому – непогоже.
  7. По тому, як лягає на землю опадає листя, можна зрозуміти, якою буде погода в найближчі дні і вся зима: «обличчям» вгору – прохолодною; вниз – теплою.

Що не можна робити сьогодні:

Маленьких дітей в цей день в ліс брати не можна, інакше їх дідько може вкрасти;
Не можна лаятися;
Не варто сьогодні позичати гроші.

Іменини у Варфоломія, Тита, Володимира, Івана. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

У Міністерстві оборони України 7 вересня щорічно відзначається День воєнної розвідки України.

7 вересня 1992 року згідно з Указом Президента України «Про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України» у складі оборонного відомства було створено розвідувальний орган стратегічного рівня, що стало початком історії воєнної розвідки незалежної України, передає Ukr.Media.

Розвідка — практика і теорія збору інформації про супротивника або конкурента для безпеки і отримання переваг в області збройних сил, політики або економіки. Це зазвичай розуміють як частину організованого зусилля (тобто, на урядовому або корпоративному рівні). Розвідка може використовувати як легальні методи збору інформації (наприклад, збір і аналіз даних з публічних джерел, прослуховування радіоканалів з-за кордону, спостереження за допомогою розвідувальних супутників), так і нелегальні операції, які потрапляють під поняття «шпигунство» або «крадіжка інформації».

0 Комментариев