7 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

7 листопада у світі відзначають День Святого Вілліброрда в Люксембурзі (покровителя Великого князівства), День захисту дітей в Південній Африці (Дата на 2020 рік. Відзначається в першу суботу листопада), День здоров’я в Туркменістані (Дата на 2020 рік. Відзначається в першу суботу листопада), День нісходження Будди (дата на 2020 рік. Відзначають у двадцять другий день девятого місяця за буддійським календарем. За легендою, він спустився трьома золотими сходами, прикрашенними дорогоцінним камінням), День національної революції і солідарності в Білорусі (День Жовтневої революції), День опери в Угорщині, День пам’яті в Тунісі (річниця наступності Бен Алі), День спортивної преси в Аргентині, День, коли чоловіки готують обід, Міжнародний день Мерло, Міжнародний день африканського письменника (відзначають з 1992 року за ініціативою Панафриканської асоціації письменників), Національний день бізонів в Сполучених Штатах (Дата на 2020 рік. Відзначається в першу суботу листопада), Національний день в Північній Каталонії, Франція (виник після реалізації Піренейського договору),  Національний день гіркого шоколаду з мигдалем в США, Національний день революції та солідарності в Бангладеш, Фестиваль Тоху Емонг у жителів Лота-Нагі з Індії (Tokhu Emong – свято після збирання врожаю)

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

7 листопада, вшановують пам’ять праведної Тавіфи. Вона була відома своєю добродійністю і працьовитістю. Проживала вона в Іоппії (зараз Яффа) в I столітті.

7 листопада – день Федота

Кажуть, що 7 листопада «Федот на лід веде» – стає дуже холодно, і наближається справжня зима.

День, як правило, видавався непогожим.

Народ називав цей день «бабські плачі». Жінки у віці, а також спеціально найняті плакальниці, йшли на цвинтар і плакали за померлими близькими.

Крім того, будь-яка жінка вважала в цей день своїм обов’язком як слід виплакатися про свої нещастя, покаятися в гріхах, очистити душу щирими риданнями. Вважалося, що після цього можна спокійно зустріти зиму з чистою душею і помислами.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

7 листопада – день Анастасії та Маркіяна

7 листопада називали Дідівські плачі. Прийнято було поминати покійних родичів і друзів. На Дідівські плачі плакала не тільки природа, а й всі жінки і дівчата.

Плакати можна було де-завгодно, крім подушки.

Вважається, що пір’я, яким набита подушка, пам’ятає все. Якщо інша людина приляже на цю подушку, то всі нещастя перейдуть на неї.

У цей день і на наступний найчастіше спостерігається дощ або сніг. За повір’ям, це природа оплакує людей, які пішли в інший світ.

Наші предки 7 листопада ходили на кладовище, приводили в порядок могилки, запалювали свічки. Їжу роздавали бідним, щоб ті пом’янули померлих. Удома теж влаштовували поминки. Столи накривали стравами, які любили покійні родичі.

Ще 7 листопада було прийнято допомагати знедоленим і сиротам. Діток, які залишилися без батьків, опікали всім селом. Вважалося одним з найстрашніших гріхів обдурити або щось вкрасти у сироти.

У цей день жінки каялися в гріхах, щоб зустріти зиму з чистими помислами. Торговцям заборонялося їсти хліб, інакше торгівлі не буде.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

7 листопада – мучеників Маркіяна і Мартирія

7 листопада в церкві шанують пам’ять ченця Печерського монастиря Мартирія. За високу душевну чистоту і дотримання суворого посту був поставлений в диякони, мав дар творити дива. Його святе ім’я згадується в 7-й пісні канону преподобним Дальніх печер. У народі говорили, що 7 листопада плаче навіть природа – дощиком або снігом. Потрібно було згадати всіх сірих та убогих, нещасних та скривджених, пожаліти їх.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Народні прикмети на 7 листопада

Якщо зірки на небі тьмяно світяться, день буде холодним і непогожим.

Якщо на деревах багато листя, то зима буде затяжною.

Якщо випало багато снігу, буде хороший урожай злакових.

Якщо вітер завиває, то негода триватиме ще кілька днів.

Вранці туман – до відлиги.

Ворони сидять на нижніх гілках дерев – до сильного вітру.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Що не можна робити в цей день

  • Сьогодні не можна їсти хліб через те, що існує прикмета, що рік буде без хліба;
  • Жінкам не можна плакати в подушку 7 листопада, тому що вважається, що перо пам’ятає всі сльози і це означає, що неприємності збережуться на тривалий час. А якщо інший ляже на подушку, то всі біди перейдуть до нього;
  • Їжу після поминок не можна залишати собі. Її необхідно роздати нужденним і попросити, щоб вони помолилися за померлих.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

7 листопада, День ангела відзначають: Анастасій, Валеріан, Валерій, Маркіян, Мартирій, Савін, Тавіфа, Хрисанф (Хрисанфій). Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев