7 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

7 квітня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день здоров’я, День легкого пива, Міжнародний день бобра, День метричної системи, День народження регбі, Міжнародний день «равликової газети», Міжнародний день пам’яті про геноцид в Руанді.

У США – День відповідальних жінок-підприємців, День книгомобіля, День подяки парапрофесіоналам, День пива, День надії, День прогулянки, День без домашньої праці, День кавових кексів, «Зроби перший крок», у Вірменії – День материнства і краси, в Чехії – День освіти, у Словенії – День прапора, в Руанді – День пам’яті жертв геноциду, в Киргизстані – День народної Квітневої революції, у Мозамбіку – День жінок, в Йорданії – День інженера, у Танзанії – День шейха Абейд Амані Каруме.

Церковний календар: квітень 2021

Православна церква 7 квітня відзначають одне з найважливіших християнських свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Назва свята – Благовіщення – передає головний сенс пов’язаної з ним події: повідомлення Діві Марії благої звістки про зачаття і про народження нею Богонемовля Христа. На честь торжества дозволяється зробити послаблення в пості.

У народі говорили – як Благовіщення проведеш, так весь рік і проживеш. Ще Благовіщення вважається жіночим святом. Цього дня дівчата і жінки йшли до церкви й молилися Пресвятій Богородиці про вдале заміжжя, щасливу долю, сімейну згоду, здоров’я дітей та заступництво в складній ситуації.
Благовіщення 2020: що не можна робити в це релігійне свято - "Репортер"

Замовляння і ворожіння на день Благовіщення Пресвятої Богородиці

Заборони: що не можна робити на Благовіщення 7 квітня

Під час багатьох церковних свят не можна займатися працею – шити, в’язати, виконувати роботу по дому. Благовіщення – це не виняток. Вам доведеться відкласти всі домашні справи. Збирання і приготування їжі краще або відкласти, споживаючи вже готову їжу, або зробити заздалегідь. Розумова робота під час цього свята теж знаходиться під забороною. Також не варто дозволяти дітям займатися шкільними уроками.

Особливо не можна шити і в’язати. Людське життя у наших предків асоціювалася з ниткою, вони вважали, що якщо запитати або обрізати її у велике церковне свято, те ж саме станеться і з їх життям. Замість хворого старого може померти дитина, пара може розійтися, а родичі посваритися. Тому за старих часів намагалися навіть не дивитися на нитки, не кажучи вже про те, щоб взяти їх в руки. Ще не топили піч навіть в холодний день, намагалися натопити будинок заздалегідь.

Народні прикмети на Благовіщення забороняли починати посів не тільки в цей день, а й до нього. Турбувати землю раніше терміну вважалося великим гріхом, в минулому вірили, що це може позбавити врожаю. Навіть в день тижня, на який випадав це свято, протягом року не починали нових справ.

У далекому минулому дівчата навіть остерігалися плести коси і робити зачіски в цей день. Вони заплітали досить тугі коси заздалегідь. Прикмети обіцяли дівчатам, яка плете коси на Благовіщення, не тільки коротке життя, але і безліч різних нещасть, в тому числі і долю старої діви. Бажаючі вийти заміж ніколи не робили зачісок під час цього свята.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Таємний сенс цієї прикмети, за деякими джерелами, полягає в наступному. Є ще один забобон, яке гарантує випадання і інші проблеми з волоссям, які чекають дівчат, що плетуть коси на Благовіщення. Раніше за станом волосся хлопці судили не тільки про красу, а й здоров’я майбутньої дружини. Причому раніше здоров’я стояло на першому місці, і дівчат зі слабким здоров’ям в дружини брали влаштуватися дуже складно.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

Серед старовинних прикмет і ритуалів, які виконувалися на Благовіщення, до нас дійшов ще один. Він говорить, що не можна використовувати свічки, лампи та інші пристосування для освітлення в будинках. Це повір’я має два обгрунтування. Наші предки вважали, що в цей день по хатах ходять ангели і дивляться, як живуть люди. Вважається, що штучне освітлення покаже їм всі ваші гріхи, але не дасть побачити ваші добрі вчинки. Ще одне обґрунтування полягає в тому, що в темряві можна побачити світло, яким оточені ангели, і отримати їх благословення.

Вважається, що на свята слід одягати новий або взагалі особливий, гарний одяг. Але Благовіщення – це виняток. Наші предки вважали, що якщо одягнути в цей день новий наряд, вийде так, що він або порветься, або буде зіпсований іншим чином. Є старовинна сільська хитрість, якою користувалися наші прабабусі, якщо бажали покрасуватися в новому одязі на Благовіщення. Вони носили наряд близько тижня вдома, не з’являючись в ньому нікому. Так він і переставав бути новим, прикмета була дотримана, і ніхто його ще не бачив.

На Благовіщення не можна віддавати щось з дому, інакше доля складеться так, що прийде бідність. Ще вважалося, що, віддаючи щось в цей день, людина роздає зі свого будинку спокій і мир. Причому неважливо, що це – гроші в борг або навіть проста вода з-під крана. Пригощати когось і допомагати знайомим або жебракам в цей день не варто, як і пускати в будинок чужих.

Як і в більшу частину християнських свят, є заборона на статеві стосунки. Вважається, що це образить Господа. Наші предки вірили, що статеві стосунки під час церковного свята можуть принести безпліддя, хвороби і поганий урожай. Якщо на Благовіщення або інше свято була зачата дитина, вона стане чаклуном.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Народні прикмети та повір’я на 7 квітня

 • Як Благовіщення проведеш, так весь рік і проживеш.
 • Яке Благовіщення, такий і Великдень.
 • Якщо на Благовіщення ніч тепла, то весна буде дружна.
 • Якщо до цих пір сніг на дахах лежить, то буде він в поле лежати і на Єгорій весняного (6 травня).
 • Якщо до цього дня ще не прилетіли ластівки – весна буде холодна.
 • Ранковий туман – до великого розливу річок і струмків.
 • Якщо 7 квітня вітер, туман і іній, то рік буде врожайний.
 • На Благовіщення дощ – вродить жито і буде грибне літо.
 • Сонячний день – до хорошого урожаю ярих.
 • На Благовіщення мороз – під кущем овес. Ще морозний день обіцяє урожай на грузді.
 • Гроза 7 квітня – до теплого літа і урожаю горіхів.
 • На Благовіщення хороший улов риби.
 • Сонячний день – вродить пшениця.
 • Якщо на небі мало зірок, то і яєць мало буде.
 • Якщо день червоний, то в цьому році буде багато бід і пожеж.
 • Хто на Благовіщення вдало зіграв в орлянку, той протягом усього року буде вигравати гроші в цю гру.
 • На Благовіщення злодії починають красти, щоб їм весь рік щастило.
 • Людину, котра працює на Благовіщення, переслідуватимуть нещастя.
 • Якщо в цей день під час трапези впустити крихти або пролити краплі, то в будинку буде багато мух і бліх.
 • 7 квітня не надягають новий одяг, тому що з ним може щось трапиться.
 • Якщо на Благовіщення людина буде здорова, сита, одягнена і з грошима, то все протягом року у неї буде добре.
 • Сни з 6 на 7 квітня пророкують майбутнє, але збудуться вони не скоро. Сновидіння, побачене вдень 7 квітня, виповниться через 6 місяців.

Календар садівника-городника: квітень 2021

7 квітня День ангела імені відзначають: Марія, Йосип, Тихін, Сава, Василь, Гаврило, Устим, Феодосій, Пелагея. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

 

0 Комментариев