7 грудня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 7 грудня, віряни вшановують День пам’яті святої великомучениці Катерини та День місцевого самоврядування в Україні.

За церковним календарем сьогодні вшановують пам’ять День пам’яті святої великомучениці Катерини. 

Інші назви свята: «Катеринин день», «Катерина Женодавица», «Перше катання на санях». На Русі особливо вшановували святу Катерину жінки, так як вона вважалася покровителькою шлюбу і наречених, а також помічницею породіль та вагітних.

Життя Катерини пройшло в Олександрії. Дівчина була дуже красивою, розумною і вихованою, але вирішила служити Богові і не виходити заміж. Коли в Олександрії відзначали язичницьке свято, на нього прибув правитель Максиміан. Катерина теж прийшла на свято, але не для веселощів, а щоб звинуватити всіх присутніх в ідолопоклонстві. Бунтарку заарештували, і ніякі муки не зламали її волю. Так як правитель не зміг домогтися свого, то наказав Катерину стратити.
У народі 7 грудня вважалося справжнім жіночим святом. Дослідники дохристиянських вірувань вважають, що колись це було свято «Дівочої долі», але згодом церква пов’язала його з великомученицею Катериною, мoщі якої поховані 307 року і віднайдені у VІІІ сторіччі.

У суботу, 7 грудня, іменини відзначають власники таких імен: Соломія, Марк, Семен, Катерина, Меркурія, Олександр, Григорій, Євген. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

День місцевого самоврядування в Україні В Україні відзначають День місцевого самоврядування згідно з відповідним Указом Президента України від 25 листопада 2000 року. Це професійне свято, яке шанує всіх працівників сільських, селищних, міських, районних та обласних рад, обраних народом. Саме в цей день в 1990 році Верховна Рада України ухвалила закон «Про місцеве самоврядування».

7 грудня 2019 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - фото 372531

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

  • Ясна погода на Катерину – буде морозна зима.
  • Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня).
  • Відлига і туман 7 грудня віщують морози через 10 днів.
  • Кола навколо місяця віщують мороз.
  • Сонячні промені пучками спрямовуються догори – скоро почнеться завірюха.
  • Маленькі зірки на небі стануть прикметою до того, що скоро буде снігопад.
7 грудня 2019 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - фото 371484

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • Не варто підписувати договори та укладати угоди.
  • Не можна зловживати міцними алкогольними напоями.
  • Не рекомендується займатися важкою фізичною працею.
  • Заборонено конфліктувати або ж розривати стосунки.

 

0 Комментариев