7 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

7 червня світ відзначає Всесвітній день безпеки харчових продуктів. В США святкують День шоколадного морозива, День відеомагнітофона, День вижили після раку, в Іспанії – День республіки, в Ізраїлі – День Єрусалиму, на Мальті – День мучеників, у Киргизстані – День фінансових та економічних працівників, в Аргентині – День журналіста, в Ісландії – День моряків, в Литві – День батька, у Норвегії – День розірвання унії зі Швецією, у Перу – День прапора, в Угорщині – День вчителя, у Словаччині – День Меморандуму словацької нації, у Туркменістані – День працівників текстильної промисловості, в Україні – День працівників водного господарства, День працівників місцевої промисловості.

7 червня православні та греко-католики святкують Трійцю

Свято П`ятидесятниці присвячене зішестю Святого Духа на апостолів, які зібралися разом у Сіонській світлиці. Сповнившись Святого Духа, Петро та інші апостоли почали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали. Тому багато хто увірував в Ісуса Христа, і того ж дня близько трьох тисяч людей прийняло Святе Хрещення.

7 червня відзначається день пам’яті священномученика Ферапонта і Івана Предтечі. У минулі часи цей день називали медяними росами, Ферапонт Горобинник.

У народі про цей день говорили: “З Іванового дня пішли шкідливі (медяні) роси, які приносять рослинам хвороби”. 7 червня часто гримить грім. Особливо наші пращури спостерігали у цей день за горобиною: якщо на ній багато квітів – буде хороший урожай хліба. А якщо горобина пізно розцвітає, то осінь буде довгою.

У православній церкві 7 червня відзначається день пам’яті Іоанна Предтечі або Іоанна Хрестителя. Саме Іоанн був найближчою людиною для Ісуса Христа з числа його учнів. Він зміг передбачити не тільки прихід Спасителя за землю, але і його смерть в ім’я віри. Пізніше сам Іоанн хрестив Ісуса у водах Йордану. За життя викривав грішників і проповідував християнську віру. В тому числі, Іоанн не боявся викрити Ірода Антипу, який відняв дружину свого брата і одружився на ній. Сама дружина Антипа, Іроіада, дуже не злюбила Іоанна, а тому, намовила свою дочку Соломію попросити у Антипи голову Іоанна. Той, природно, не зміг їй відмовити. Іроіада, згідно з переказами, не дозволила ховати голову Іоанна з тілом, а заховала її в своїх покоях. Після цього голову Іоанна знаходили і знову втрачали. Так, 7 липня датується третє знайдення голови Івана Хрестителя.

Народні прикмети на 7 червня

  • Багато медведяної роси 7 червня – урожай багатим буде
  • Рясна роса вранці – прикмета того, що буде сонячний і теплий день. Якщо роси 7 червня, навпаки, немає, то після обіду, швидше за все, дощ буде.
  • Багато квітів 7 червня на горобині – буде хороший урожай вівса
  • Горобина зацвіла пізно – осінь довгої буде
  • Скотина захворіла – борошниста роса напала
  • Роса випала 7 червня – буде хороший урожай льону і конопель
  • Земля сира до цього часу – прикмета того, що буде хороший урожай хліба, і навпаки

Іменини у Ферапонта, Івана, Вікторії, Роберта і Олени. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

0 Комментариев