6 лютого: яке сьогодні свято?

news

6 лютого в православному календарі вшановується пам’ять блаженної Ксенії. Вона швидко стала вдовою. Їй стало дуже боляче від того, що її чоловік помер раптово, не зумівши посповідатися. Після цього, вона присвятила своє життя Богу, вимолюючи прощення для покійного чоловіка. Побудувала жіночий монастир і все життя провела у роботі, добрих справах і молитвах. Через деякий час, Господь подарував їй вміння зцілювати та пророкувати майбутнє інших.

6 лютого аналізували погоду і говорили про те, якою буде решта зими. Також цікавилися, скільки коштує хліб, закуповували зерно до тих пір, поки воно не виросло в ціні. Вважалося, що з цього дня починалися найважчі дні, оскільки запаси починали підходити до кінця, а до озимих (першого хліба) було ще довго. Якщо в цей час хліб зростав у ціні, то говорили про поганий врожай в майбутньому. Якщо хліб 6 лютого подешевшав – рік буде урожайним.

Було прийнято ворожити про майбутню ціну на зерно. Пекли хліб, а потім зважували його ввечері і на наступний ранок. Якщо вранці хліб був важчий, то зерно подорожчає. Якщо вага залишалася такою ж, то вважалося, що ціна не зміниться. І, звичайно, якщо вага зменшилася, значить, хліб теж буде дешевим.

Хто першим сяде вечеряти в цей день, той незабаром помре. Тому 6 лютого намагалися не сідати за стіл після заходу сонця. Або ж у деяких сім’ях першими є сідали діди, щоб онуки і діти не померли раніше.

Не варто було літнім людям в цей день в’язати, шити, стригти волосся і нігті, застеляти постіль – це, за прикметами, обіцяло смерть.

Народні прикмети на 6 лютого

Сонячний день – гарна весна

Безвітряна погода на Ксенію – друга половина липня буде теплою і сухою, без вітрів і дощів

Завірюха кружляє на Ксенію – прикмета, що буде дефіцит корму для худоби

Яка погода стоїть на Ксенію, такою і весна буде

Завірюха і заметіль – чекай неврожаю. І така ж погода буде більшу частину весни

Не можна ставити квас 6 лютого – буде неврожайний рік.

 

Що можна робити 6 лютого

1. Якщо вам приснився поганий сон, то обов’язково його комусь розкажіть, щоб він не став реальним.

Що не можна робити 6 лютого

1. Цей день вважається важким. Тому наші бабусі та дідусі радять не шити, не в’язати, а також не стригти волосся і нігті.

2. Не зав’язуйте вузли, щоб не накликати похорон.

3. Не перестеляйте постіль, інакше захворієте.

Міжнародний день бармена. Це професійне свято відзначають у різних країнах саме 6 лютого, тому що це також і День святого Аманда, який не тільки був християнським апостолом, але і вважається покровителем барменів, рестораторів, пивоварів і виноробів. Саме тому день і став професійним святом.

В цей день в закладах проводять різні конкурси на кращі коктейлі, змагання в майстерності для барменів та конкурси розіграші для самих відвідувачів, «винні» вікторини та «хмільні» танці.

День саамської народу (День саамів). Це свято, присвячене традиціям і культурі саамів, і його відзначають у Росії, Фінляндії, Швеції і Норвегії. Саами – це народ, який в Норвегії налічує 40 000 осіб, у Фінляндії – 4 тисячі, в Швеції – 18 тисяч, в Росії (Кольський півострів) – 2 тисячі. В цей день в 1917 році в Норвегії в Тронхеймі вперше відбулися збори саамів, під час якого розглядали питання співробітництва через кордони й об’єднання саамів на Півночі.

День Вайтанги в Новій Зеландії. Щорічно цей день відзначають 6 лютого і це національний день Нової Зеландії. У 1840 році британці і корінний народ маорі підписали так званий Договір Вайтанги, який посіяв тертя між народами назавжди.

Іменини в цей день: Олександр, Денис, Іван, Ксенія, Микола, Павло, Тимофій

0 Комментариев