6 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

6 липня 2020 світ відзначає Всесвітній день поцілунку й День народження долара. У США – День обіду з вашим веб-майстром, День смаженої курки, в Казахстані – День столиці, у Перу – День вчителя, у Малаві – День незалежності, у Чилі – День посадки дерев, у Фінляндії – Свято Літа і Поезії чи День Ейно Лейно, у Південному Судані – День матері, у Таїланді – Початок буддійського посту, «Кхао Панса», в Чехії – День пам’яті Яна Гуса, в Іспанії – Фестиваль Сан-Фермін, на Коморських островах – День незалежності, в Литві – День державності, у Гайані – День Карибського співтовариства.

У народі 6 липня, напередодні Івана Купала, відзначається день Аграфени Купальниці. Вважалося, що в цей період потрібно обов’язково попаритися в лазні і скупатися в річці – це корисно для здоров’я та омолодження.

6 липня проводили один цікавий обряд, який називався “обітною кашею”. Увечері дівчата збиралися з подругами і спочатку товкли в ступі ячмінь, з якого потім варили кашу. Вважалося, що така страва дуже корисна для жіночого здоров’я. Крім того, було заведено сіяти ріпу на Аграфену – вважали, за прикметами, що це дозволить отримати багатий врожай. Дітей водили вмиватися до джерел на міцне здоров’я, ховали від нечисті худобу. До того ж, існувала традиція викочування жита – посіви м’яли, буквально прокочувалися в положенні лежачи вздовж всієї смуги.

Також в ніч з Горпини на Купала – найкращий час для пошуку скарбів, гадань і магічних ритуалів. Прикмета дня: якщо на Аграфену посіяти ріпу – вона вродить багато.

6 липня: прикмети та повір’я

  1. Якщо йде дощ, то через п’ять днів буде сонячне.
  2. Якщо не чути в цей день співу солов’я, то скоро поспіє ячмінь.
  3. Після дощу веселка довго тримається – до сирої погоди.
  4. Увечері на ясному небі зірниця виблискує – до опадів.
  5. Мурахи днем в мурашник сховалися – до негоди.
  6. Сон з 5 на 6 липня віщий, але розгадати його буде непросто. Сновидіння, побачене вдень 6 липня, виповниться, але все буде навпаки, не так як уві сні.

Іменини у Антона, Артемія, Германа, Олексія, Петра і Олександра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

6 липня - Всесвітній день поцілунку 2017

Сьогодні всі бажаючі можуть «обмінюватися своїми душами» на повних правах — 6 липня відзначається Всесвітній день поцілунку (World Kiss Day або World Kissing Day), який вперше вигадали у Великобританії. У багатьох містах цього дня проходять різні конкурси поцілунків, учасники яких мають шанс виграти різні призи і подарунки.

0 Комментариев