6 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

6 квітня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день настільного тенісу, День різнокольорових стрічок, Міжнародний день спорту на благо розвитку і світу, День синдрому Борінга-Опіца.

У США – День армії, День обізнаності про сонного водія, День свіжих помідорів, Напередодні нового пива, День попкорну з карамеллю, День сіамських кішок, День бісквітного тістечка «Твінкі», День тефлону, День студентів-спортсменів, у Білорусі – Комоєдіца, у Киргизстані – День працівників фізичної культури і спорту, в Індонезії – День рибака, в Литві – День безпечного руху, у Польщі – День Агентства внутрішньої безпеки, в Шотландії, США, Канаді – День тартана, у ПАР – День засновників, у Бурунді – День президента Сипрієна Нтарьяміри, на Кокосових островах – День акта про самовизначення, у Таїланді – День династії Чакрі.

Церковний календар: квітень 2021

За релігійним календарем сьогодні 6 квітня віряни вшановують пам’ять: преподобного Захарія (ченця), преподобного Захарія, постника Печерського, святителя Артемія (Артемона) Солунського, преподобного Якова, єпископа Катанського.

У народному календарі дата отримала такі назви: Артемій, Артемон – дери полоз, Захарії і Якови, Захарій-постник, Захарія, Переддень Благовіщення, Похвала.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

6 квітня – переддень свята Благовіщення, до якого завжди ретельно готувалися (проводили генеральне прибирання в будинку, готували святкову їжу, наводили порядок у дворі).

Благовіщення – велике церковне свято, під час якого не можна працювати, тому напередодні святкового дня господині старалися переробити всі домашні справи, а чоловіки йшли працювати в сад, лагодили інвентар. Жінки прибирали, прали, вимиті лавки натирали ялівцем, який є відмінним природним антисептиком і, згідно з повір’ям, захищає оселю від злих духів.

У цей день селяни очищали будинки і двори від нечистої сили, за дворами палили багаття, хати обходили колами. У багаття кидали стару солом’яну набивку матраців і поламані дерев’яні предмети побуту. Вірили, що спалюючи старі речі, можна позбутися багатьох проблем.

Вдень ходили в храм, освячували насіння городніх культур, щоб після посадки рослини краще росли і дали хороший урожай. Напередодні Благовіщення відбувається всенічне бдіння, на яке часто йшли незаміжні жінки, адже, за переказами, тій, хто відстоїть всеношну, Господь подарує гідного чоловіка.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Що не можна робити
Не можна лаятись та вживати нецензурну лексику.
Не можна прати, прибирати, займатися рукоділлям.
Не можна ображати людей і тварин.
Не можна виходити з дому без потреби.
Не можна вживати жирну та шкідливу їжу.
Не можна піддаватись шкідливим звичкам та негативним думкам.
Не можна відмовляти у допомозі, якщо вона справді потрібна.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Народні прикмети
Якщо до цього дня повністю зійде сніг, то до наступної зими снігу вже не буде. Якщо сніг на землі ще лежить, то пролежить ще довго.
Якщо вночі тепло, то весна буде спекотною.
Якщо на вулиці туманно, то невдовзі прийде потепління.
Якщо вранці роса, то коням не потрібно вівса, тому що добре вродить просо.
Дощ на Захарія – худобі легкий рік.
Пішов сніг (крупа) – до врожаю гречки.
Якщо на Артемія мороз, буде просо та овес.
Сни з 5 на 6 квітня вважаються пустими і не мають ніякого значення.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

6 квітня іменини святкують Артем, Петро, Мартин, Яків, Стефан та Захар. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

 

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

0 Комментариев