6 березня: яке сьогодні свято?

news

6 березня відзначають свято Тимофія Весновія. У народі говорили: теплом довгоочікуваним віє, старечі кістки гріє. Почався Тимофій, теплом війнуло від дверей.

За старих часів саме в цей день вперше старі виходили на подвір’я для того, щоб зустрітися і обмінятися останніми новинами, тому що взимку через холоди цього зробити не виходило. Сідали на призьбу і грілися в променях сонця. Саме по Дню Тимофія судили про те, якою буде подальша весна. Якщо в цей день було тепло, значить, і всі три місяці будуть теплими. Говорили: Тимофій Весновій – вісник теплих днів. Вважалося, що саме 6 березня з беріз починає текти сок.

Народні прикмети на 6 березня і чого не можна робити

  • Якщо сниться, що ви ловите злочинця, ваша друга половинка вам зраджує. Захворіти уві сні – здоров’я міцним буде.
  • Вірили, що в ніч на 6 березня сняться тільки віщі сни, на які варто звернути особливу увагу.
  • Народжені в цей день, за прикметою, стають главою сім’ї, оскільки володіють сильним характером.
  • Не можна в цей день садити рослини або поливати їх – все одно вони не ростимуть.
  • Якщо купити собі нове взуття в цей день, то воно прослужить довго.
  • Не можна вживати алкоголь – наслідки можуть бути дурними.

Всесвітній день боротьби з глаукомою.

Серед різних захворювань ока глаукома посідає особливе місце. Причина цього полягає навіть не в тому, що даним терміном, по суті, називають не один певний недуг, а цілу групу, яка налічує понад 60 патологій, а в тому, що при загальному непримітному перебігу, фінал у кожній з них один: невиліковна сліпота. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), зараз вже більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти в світі.

6 березня у всьому світі відзначається «Всесвітній день боротьби з глаукомою». Цей день почав проводитися з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми – WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою – WGPA.

Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.

За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», в даний час глаукома – одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням.

Іменини святкують Олександр, Георгій, Григорій, Данило, Євстафій, Захарій, Іван, Костянтин, Ольга, Павло, Тімофій.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев