5 вересня: яке сьогодні свято?

news

5 вересня у світі відзначають Міжнародний день благодійності. Ця дата для святкування обрана не випадково, адже саме 5 вересня 1979 року померла відома на весь світ благодійниця – мати Тереза Калькутська. Сьогодні це свято покликане привернути увагу людства до діяльності благодійних організацій та до умов життя людей, які потребують допомоги.

Православна церква 5 вересня вшановує пам’ять святого Луппа Солунського, який раніше був рабом Димитрія Солунського. Як відомо, перед стратою останній доручив Луппу роздати все своє майно бідним людям.

За народним календарем сьогодні – Лупа-бусничники. Саме о цій порі дозріває брусниця і журавлина, тож селяни вирушали на збір ягід, які мали цілющі властивості  і допомагали боротися з безліччю хвороб. Переважно це була робота для жінок та дітей, адже чоловіки 5 вересня працювали над збором вівса. До речі, за ступенем зрілості брусниці визначали час, коли можна косити овес – якщо ягода дозріла повністю, то час збирати врожай.

Жартівливі свята: Свято улюблених страв та День знайомств в інтернеті 

Чого не можна робити 5 вересня

З цього дня наші предки за звичаєм збирали в полі льон. Так, в народі вірили, що в цей день на світ виходить якась добра сила, яка доглядає за полями. Саме тому не можна турбувати її, а також пускати дітей грати серед льону.

Народні прикмети на 5 вересня наступні:

  • Якщо 5 вересня немає ранкових заморозків, то і весь вересень буде теплим.
  • Якщо на Лупа журавлі летять тихо і швидко, скоро буде негода.
  • Якщо журавлі летять низько – зима буде теплою.
  • Якщо до 5 вересня овес не зібрати, то весь урожай загине від морозів.
  • Якщо журавлі летять низько, то зима буде теплою, і навпаки, чекай похолодання відповідно до прикмет, якщо журавлі летять в небі високо.
0 Комментариев