5 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

5 січня 2021 відзначаються Міжнародний розвантажувальний день, День маленьких історій і Міжнародний день бойскаутів.

У США – День кето-дієти, День збитих вершків, День сценариста, День птахів, у Білорусі – День банківських і фінансових працівників, День працівників соціального захисту, в Китаї – Фестиваль льоду і снігу, в Іспанії – Кавалькада царів-волхвів, в Індії – День народження гуру Гобінда Сінха, в Японії – День полуниці.

Церковний календар: січень 2021

5 січня православні вшановують пам’ять святого Теодула (Феодула) Критського і з ним ще дев’яти мучеників Саторнина, Євпора, Геласія, Євникіана, Зотика, Помпія, Агафопуса, Василіда та Євареста, які постраждали за християнську віру в III столітті під час гонінь при імператорі Декії.

В народі свято відоме під назвою Федул Зимовий і дата має свої особливі традиції та повір’я. Вірили, що 5 січня можна гадати про погоду на майбутнє, а також захистити душу і тіло від підступів нечистого.

Скільки відпочиватимемо на новорічні свята 2021?

Також церква вшановує в цей день преподобного Ніфонта, єпископа Кіпрського, якому Бог дарував можливість виганяти бісів, перемагати демонів та бачити результат душ після смерті. Перед тим, як прийняти чернечий постриг, юнак вів грішне і розгульне життя, але посоромився глибоко в своєму серці та щиро розкаявся, присвятивши себе Богові.

Прославившись численними благочестивими справами і суворим постом, вже в старості в Олександрії Ніфонта обрали єпископом.

Свята та вихідні в Україні 2021

Преподобний вважався захисником від потойбічних злих сутностей, і в часи Київської Руси-України у святого просили про заступництво в передріздвяні дні, коли, як вірили, нечисть розгулювала землею та полювала за душами грішників, або просто чинила всілякі підступи людям і їх господарству.

Магнітні бурі в січні 2021: коли метеозалежним бути на поготові

Так, в цей день наші пращури мали традицію не тільки прибирати в хатах і починати готувати святкову кутю, але і робили особливі пісні коржі у формі корівок, бичків і конячок, овець і кізок, курок і півнів, які приносили худобі та птиці, загорнувши в рушник – для захисту від пристріту й нечисті.

5 січня вірили, що загадане сьогодні бажання обов’язково збудеться – а для цього цілий день потрібно утриматися від ліні, тяжких думок і рясних гулянь, проте провести час з користю і бути чуйним.

Календар стрижки волосся: січень 2021

Важлива заборона на Федула Зимового стосувалося роботи з гострими предметами – якщо хтось сьогодні пораниться, то може весь рік провести в хворобах.

Ще одне правило стосувалося жінок – не можна підшивати поділ, інакше життя проживеш менше, ніж тобі відведено.

Головні прикмети 5 січня

  • Якщо сьогодні снігопад і різкий вітер дме, що через півроку – у липні – дощитиме і буде холодно;
  • Якщо на Федула вітряно, то це обіцяло хороший врожай;
  • За поведінкою домашніх тварин і птахів судили про швидку негоду: якщо захропів кінь, значить чекай на сніжну бурю; якщо кури неспокійні, то завірюха скоро буде; якщо кішка лізе на піч – йдуть затяжні морози
  • Хто отримає травму сьогодні, того хвороба надовго звалить.

Іменини у Івана, Феоктиста, Нифонта, Павла і Василя. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев