5 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

5 липня 2020 світ відзначає Всесвітній день бікіні і День різнокольорових шкарпеток. В Україні – День ВМС і День працівників морського та річкового флоту, в Сінгапурі – День молоді, у США – День яблучного турновера, День крекерів «Грехем», День трудоголіків, у Киргизстані – День медичного працівника, у Венесуелі – День незалежності, в Індії – День вшанування Духовного вчителя, Гуру Пурніма, у Вірменії – День Конституції, в Алжирі – День незалежності, у Білорусі – День працівників водного транспорту, в Кабо-Верде – День незалежності.

5 липня - Євсевія. Евсевій, єпископ Самосатський

У православній церкві 5 липня шанували пам’ять Євсевія, єпископа Самосатского, який жив у IV столітті і прославився як захисник прихильників православної віри, затвердженої в Нікеї на першому Вселенському соборі.

Також він займався навчанням священиків, які перебували в порожніх церквах, міг висвячувати єпископів. Після смерті Юліана Відступника посаду імператора зайняв благочестивий Иовиан, і в цей період особливих гонінь на прихильників християнства не спостерігалося. Євсевій же звертається до архієпископа Мелетія з проханням організувати Помісний собор в Антіохії. Саме він підтвердив православне віровчення Вселенського собору. Що стосується смерті Євсевія, то він загинув від рук жінки. Мешканка міста Долихини скинула черепицю з даху прямо на єпископа, який помер від отриманої травми.

Традиції і повір’я

Наші предки вважали, що це день зцілення душі і тіла. Саме 5 липня вирушали в ліс для того, щоб зібрати цілющих трав і заготовити віники для лазні.

За традицією, в той же вечір і вирушали паритися в лазні, використовуючи свіжі віники – це, за прикметами, обіцяло міцне здоров’я на весь рік.

Цей день також називали днем зустрічей. Говорили, що якщо напередодні Улян не знайшов свою Уляну, то тепер вже вона сама пішла його шукати — і знайшла.

Ще 5 липня потрібно обов’язково почистити свої колодязі, так як найбільш сприятливим днем для цього протягом року був напередодні Івана Купали.

Наші предки вважали, що саме тоді вода в колодязі буде дуже прозорою і чистою.

Народні прикмети:

  • Дощ іде вдень – чекайте хорошого врожаю;
  • Спекотний день на Євсевія, 5 липня, – в грудні ударять морози;
  • Місяць яскраво мерехтить на вечірньому небі – прикмета того, що вдасться зібрати багатий урожай.

Якщо людина народилася 5 липня, то її покровитель – сосна, ялиця і ялина. Вважається, що в скрутну хвилину треба прийти в ліс і обійняти дерево-покровитель, попросивши у нього допомоги – скоро вдасться знайти душевний спокій.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • Не варто купляти нові речі
  • Не давайте себе обманювати
  • Вкрай не рекомендують злитися, скаржитися, бути в поганому настрої

Іменини сьогодні святкують Кароліна, Філомена, Антон, Василь, Геннадій, Зіна, Галактіон, Уляна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

12 сентября — День бикини | Какой сегодня праздник

5 липня – День народження бікіні. В цей день в 1946 році під час показу мод у Парижі манекенниця Мішлен Бернардіні вийшла на подіум, прикрита двома вузькими смужками тканини. Автор фасону купальника – модельєр Луї Реар. Костюм  охрестили «бікіні» – за ім’ям атолу, над яким чотирма днями раніше США провели випробування атомної бомби. Бікіні було заборонено на багатьох курортах, але в середині 1950-х років його доля круто змінилася з виходом на екрани фільму «І Бог створив жінку», де головна героїня Бріджит Бардо знялася в бікіні. Фільм став культовим, а купальники-бікіні – супермодними. Швейні фабрики, працюючи понаднормово, ще кілька років не могли задовольнити попит. До речі, історія бікіні йде в далекі часи, ще 1600 років тому в Римській імперії спокусниці носили такі купальні костюми. Вони зображені на римській мозаїці 4 століття, відкритій археологами при розкопках вілли Казалє на Сицилії.

День Військово-Морських Сил Збройних Сил України (День флоту ...

5 липня відзначається День Військово-морських сил Збройних сил України. День встановлений згідно з указом президента від 12 червня 2015 року.

Вперше День Військово-морських сил України відзначили в Севастополі 1 серпня 1997 року. В цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, які перейшли до складу ВМС України, були урочисто підняті військово-морські прапори України. День ВМС ЗС України було встановлено на прохання Військової Ради Військово-Морських Сил, на честь перших широкомасштабних навчань українського військового флоту «Море-96» (30 липня – 1 серпня 1996 року), указом Президента від 17 серпня 1996 року.

Згодом, згідно з указом Президента України Віктора Ющенка від 24 березня 2006 року День ВМС відзначався щорічно в першу неділю липня. З 2012 року свято почали відзначати в останню неділю липня. А в 2015 році знову повернулися до святкування Дня військово-морських збройних сил України в першу неділю липня.

0 Комментариев