5 квітня: яке сьогодні свято?

news

5 квітня – День геолога, Міжнародний день супу. В православ’ї 5 квітня день вшанування преподобного Никона Печерського.

Ким був преподобний Никон?

Ігумен Києво-Печерської монастирської обителі Никон жив у XI столітті, був дуже мудрим і освіченим. Про нього говорили, що він строгий, але відхідливий.

Никон є засновником монастиря Пресвятої Богородиці та церкви в місті Тмуторокані.

У Ніконов день висаджували яблуні, горобину, червону, чорну смородину. Також в цей день зазвичай прибиралии в будинку і у дворі. Витрушували ліжка, прибирали сміття, міняли солому в матрацах.

У народі вірили, що з мотлохом з хати підуть неприємності і нечисть.

Після прибирання наші предки традиційно йшли в лазню, і парилися, пили цілющий чай з м’ятою. У народі говорили, що такий напій у поєднанні з лазнею, здоров’я міцного додасть на рік вперед.

У слов’ян вважалося, що 5 квітня можна звертатися до долі з проханнями про здійснення заповітних бажань. Але при цьому треба дотримуватися кількох правил:

• В думках потрібно представити результат бажаного. Якщо ви збираєтеся просити нове житло, то візуалізуйте картину — будинок або квартира, скільки кімнат, поверхів, в якому районі і т. д.

• Говоріть бажання в теперішньому часі і без вживання негативних частинок «ні» або «не». Наприклад, «Я не хочу бути товстою» говорити не можна, треба сказати: «Я струнка».

• Прохання мають бути не розмитими, а чітко вираженими.

• У момент, коли будете звертатися до долі, максимально сконцентруйтеся і ні на що не відволікайтеся.

Напевно, вам доводилося чути, як деяких людей називають пестунами долі. Їм щастить завжди і в усьому, у будь-яких сферах вони успішні — виглядають чудово, кар’єра відбулася, відмінне здоров’я, сім’я щаслива.

Але це тільки навколишні думають, що людина — суцільний везунчик, а насправді за такою успішною долею стоїть величезна праця.

Спробуйте і ви домовитися з Всесвітом і змінити свою долю в кращу сторону.

Прикмети на 5 квітня

  • Теплий день, але вночі сталися заморозки – значить, у квітні буде гарна погода.
  • Якщо в цей день пити м’ятний чай, то вся сім’я буде здоровою впродовж року.
  • Якщо 5 квітня перший весняний грім чується, а сніг ще не зійшов – значить, попереду очікується холодне літо.
  • Якщо річкова хвиля йде проти течії – чекайте погіршення погоди і опадів.
  • Вночі 5 квітня видно ясне небо з зірками – вранці очікуйте заморозків.

Міжнародний день супу. Це свято покликане підкреслити важливість цієї страви в правильному харчуванні людини. Тому, щоб добре відзначити це свято, обов’язково приготуйте сьогодні смачний і поживний суп.

День геолога. Традиційно День геолога відзначається в ряді країн пострадянського простору щорічно в першу неділю квітня. Це професійне свято було засноване 31 березня 1966 року в ознаменування заслуг радянських геологів в створенні мінерально-сировинної бази країни.

 

Іменинники – Василь, Лідія, Никон, Пахом.

0 Комментариев