40 британських депутатів готові відправити Мей у відставку, – ЗМІ

news

Сорок депутатів-консерваторів британського парламенту погодилися підписати спільний лист про недовіру прем’єр-міністру Терезі Мей.

Про це пише “Главком” із посиланням The Times.

Таке рішення депутати прийняли на тлі того, як Євросоюз погрожує заморозити переговори по Brexit, якщо Британія не узгодить всі фінансові питання, що стосуються виходу з блоку.

Сторону депутатів- «змовників» зайняли також і деякі міністри, підкреслює газета. Їх не влаштовує позиція Мей по Brexit.

Така ситуація, як наголошується, в кінцевому підсумку може призвести Мей до відставки.

Напередодні, 9 листопада, в уряді Великої Британії заявили, що планують законодавчо зафіксувати час та дату виходу країни зі складу Європейського Союзу. Згідно з урядовою пропозицією, це має статися 29 березня 2019 року о 23:00 за Гринвічем.

Одним з основних пунктів, за якими сторонам не вдається досягти згоди, є фінансова угода про виплати Лондона до бюджету Євросоюзу. За розрахунками Єврокомісії, Сполучене Королівство має виконувати свої фінансові зобов’язання до 2020 року, оскільки, перебуваючи у складі ЄС, воно зобов’язалося брати участь у фінансуванні європейських програм, розрахованих на період з 2014 по 2020 роки. На даний час сума претензій Євросоюзу до Лондона становить 60 мільярдів євро. Хоча прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявляла, що Лондон не відмовляється від своїх зобов’язань, вона жодного разу не назвала суму, яку готова заплатити Велика Британія.

Євросоюз також хоче домогтися від Лондона визначеності у таких ключових питаннях, як права громадян кожної зі сторін після завершення процесу Brexit і кордон між Північною Ірландією і членом ЄС Ірландією. Уряд Великої Британії сподівається якомога швидше перейти до другої фази переговорів, в якій обговорюватимуться відносини сторін після «розлучення», зокрема угода про вільну торгівлю і можливість доступу Лондона до європейського внутрішнього ринку.

Формальне рішення про перехід до завершальної фази переговорів має бути ухвалено на саміті ЄС 14-15 грудня в Брюсселі. Якщо Велика Британія не надасть пояснень за трьома основними пунктами в установлений ЄС двотижневий термін, початок другої фази переговорів перенесуть на лютий або березень 2018 року.

0 Комментариев