4 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

4 жовтня 2020 дня світ відзначає Всесвітній день захисту тварин, День відповідей на непоставлені запитання, стартує Всесвітній тиждень космосу, Міжнародний день африканської діаспори.

В Україні – День працівників освіти, згідно з Указом президента від 1994 року, відзначається в першу неділю жовтня; у США – День любителів гольфу, День поліпшення Вашого офісу, День «Десять-чотири», День тако, День горілки, в Швеції – День булочок з корицею, у Британії – День бабусь і дідусів, у Мозамбіку – День миру і злагоди, у Фінляндії – свято Балтійського оселедця, в ПАР – День бабусь і дідусів, у Люксембурзі – День батька, в Лесото – День Незалежності, в Італії – Фестиваль винограду, в Ірландії – День дітей, у Німеччині – Свято врожаю.

День пам’яті великомучеників Кіндрата Афінського випадає на 4 жовтня. На честь святого в цей день Православна церква проводить молебні. Саме він був апостолом Ісуса Христа, якому довелося опинитися свідком мученицької смерті Учителя, а також його чудесного воскресіння.

Кондрат Афінський ніс в світ Слово Боже, подорожував і проповідував вчення Христа. Але цього не стерпіли його противники, вони його побили камінням, потім кинули в темницю, там Кондрат помер від голоду.

На Русі в цей день прийнято було працювати. Вважалося, чим більше справ переробиш на Кіндрата, тим багатшим буде весь рік. Якщо ж людина лінувався або займалася марними справами, то її чекали невдачі, позбавлення та біди.

Жінки в цей день робили заготовки на зиму, прибирали в будинку, наводили порядки в господарстві. Чоловіки відправлялися в поле або займалися облаштуванням зимових приміщень для домашньої худоби і птиці.

Народні прикмети

  • За погодою в цей день пильно стежили, вважалося, чим порадує погода на Кіндрата, таким буде весь жовтень
  • Яскраве помаранчеве сонце – до вітряної погоди

4 жовтня іменини у Андрія, Данила, Дмитра, Йосипа, Олексія, Віктора, Євсевія, Назара, Розалії та Франциска. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Бесіда до Дня захисту тварин ( 4 жовтня) для учнів початкової школи.

4 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони - Главком

0 Комментариев