4 лютого: яке сьогодні свято?

news

4 лютого православні вшановують пам’ять святого Тимофія, якому пощастило бути свідком чудесного зцілення апостола Павла, осліпшого від невіри в Ісуса Христа. За переказами, у 80 році він прийняв мученицьку смерть від рук язичників. У 4 столітті мощі святого Тимофія були перенесені в Константинополь.

Незважаючи на те, що половина зимового часу залишилася за плечима, розслаблятися не варто. Адже не випадково в честь цього святого на Русі придумали особливе поняття — тимофіївські морози; вважалося, що саме з Тимофєєва дня розпочиналися жорстокі хурделиці і заметілі.

Наші пращури говорили: “Тимофіївский лютий мороз заморозив щоки і ніс”, “Тимофіївська заметіль – надовго про крапель”. Раніше вірили, що це один з найхолодніших днів у році. Говорили, що навіть птахи не вилітають зі своїх гнізд. 4 лютого люди також залишалися вдома, проводили час у розмовах і розвагах. Працювати в день святого Тимофія не заборонялося.Свято 4 лютого: що не можна робити сьогодні, всі прикмети

4 лютого відзначали день святого Тимофія (фото з відкритих джерел)

Головні прикмети цього дня:

  • Якщо вдень світить сонце – буде рання весна.
  • Багато снігу на Тимофія – до хорошого врожаю зернових.
  • Якщо на Тимофія сніг іде – хороший урожай літом і осінню.
  • Якщо почалася заметіль – то така погода буде тиждень.
  • Сни, які наснилися в ніч на Тимофія – будуть пророчими.

Що категорично не можна робити в цей день:

  • В цей день не можна виносити сміття з хати, вважається, що винесеш щастя.

Сьогодні, 4 лютого, Всесвітній день боротьби проти раку (World Cancer Day) і Міжнародний день безпечного інтернету (Safer Internet Day).

Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найнебезпечніших захворювань сучасної цивілізації.

«Європейський кодекс боротьби проти раку», розроблений ВООЗ, містить  12 способів уберегти себе від раку. Міжнародні експерти заявляють, що майже половини смертей від раку можна було б уникнути, якби всі дотримувались рекомендацій.

1. Не паліть. Не вживайте жодних видів тютюнової продукції.

2.Зробіть свій дім вільним від тютюнового диму. Зробіть так, аби середовище на роботі теж було бездимним.

3. Підтримуйте здорову масу тіла.

4. Будьте фізично активними в повсякденному житті. Обмежте кількість часу, який ви проводите в сидячому положенні.

5. Дотримуйтесь здорового раціону харчування.

– Вживайте в їжу велику кількість цільних злаків, зернобобових, овочів і фруктів;

– Обмежте вживання в їжу висококалорійних продуктів (з високим вмістом цукру або жиру) і уникайте вживання підсолоджених напоїв.

– Уникайте вживання м’ясної продукції, підданої технологічній обробці, і продуктів з високим вмістом солі.

6. Якщо ви вживаєте будь-які види алкогольних напоїв, обмежте їх споживання. Повна відмова від вживання алкоголю може запобігти розвитку раку.

7. Уникайте надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей.  Використовуйте сонцезахисні засоби. Не користуйтеся соляріями.

8. На робочому місці захищайте себе від впливу речовин, які викликають рак. Дотримуйтесь  правил з охорони та гігієни праці.

9. З’ясуйте, чи ви не піддаєтеся впливу радіації внаслідок високого рівня природнього опромінення радоном в житловому приміщенні.

10. Для жінок: якщо у вас є така можливість, годуйте свою дитину грудьми. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку в матері.

11. Подбайте про те, щоб ваші діти пройшли вакцинацію від гепатиту В (для новонароджених), вірусу папіломи людини (для дівчаток).

12. Пройдіть скринінг на такі види раку: рак кишківника (чоловіки і жінки), рак простати(чоловіки), рак грудної залози (жінки), рак шийки матки (жінки).

Крім того, 4 лютого відзначається свято гарного настрою, День чудових диваків, День народження гумових калош і День неандертальця.

Також 16 років тому, 4 лютого 2004 року, розпочала роботу соціальна мережа Facebook.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев