4 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

4 липня світ відзначає Міжнародний день Дніпра, Міжнародний день кооперативів. В Україні – День судового експерта і День національної поліції, в США – День незалежності, День кантрі-музики, День салату «Цезар», Дні Тома Сойєра, День приготування яєчні на тротуарі, у Тонзі – День короля, в Латвії – День пам’яті геноциду єврейського народу в роки Другої світової війни, в Італії – День Гарібальді, у Норвегії – День народження королеви, в Руанді – День звільнення.

4 липня церква вшановує святих Андріях та Марфу. Цього дня наші пращури, які опікувалися сінокосом, намагалися не випускати з поля зору хлібних нив. Вважалося, що на Марфу овес уже “одягається”, а на гречці ще “сорочки” немає.

Православна церква 4 липня вшановує пам’ять мученика Іуліана Тарсійського. Інші назви свята: «Ульянів день», «Ульяндень», «Липів колір». Квітки липи, зібрані 4 липня, володіють цілющою силою.

В цей день готували спеціальний липовий порошок, який може заліковувати опіки і зупиняти кровотечу.

Жінки у минулі часи використовували липу в косметичних цілях: липовий настій робить шкіру м’якою і гладкою, а сік зміцнює волосся.

Що не можна робити сьогодні
Не можна у цей день обривати цвіт липи чи рубати липові дерева.
Не варто уникати сьогодні домашньої роботи.
Заборонено обманювати близьких.

Народні традиції і прикмети
Якщо у небі довго гримить, скоро буде затяжна негода.
Радісні співи солов’їв вранці обіцяли теплу погоду.
Якщо дме північний вітер – дощу не буде, якщо вранці багато роси – буде багатий урожай.
Спекотна погода вважалася передвісником морозної зими, а дощова – сніжної.

Сьогодні свої іменини святкують: Олексій, Анастасія, Антоній, Василиса, Георгій, Іван, Іона, Максим, Микита, Микола, Павло, Терентій, Федір, Юліан, Юлій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

День Національної поліції України сьогодні, 4 липня, відзначають працівники правоохоронних органів. Указ про встановлення свята було підписано в квітні цього року, а приурочена професійна дата до дня, коли нова українська поліція прийняла присягу в 2015 році.

День национальной полиции Украины - 4 июля

В Україні 4 липня, починаючи з 2009 року, щорічно святкують День судового експерта.

0 Комментариев