4 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

4 квітня 2021 року у світі відзначаються Міжнародний день Інтернету, День геолога, Всесвітній день щура, Католицький Великдень, Міжнародний день моркви, День вітаміну С, День веб-майстра, День подорожі снігу до моря, Всесвітній день бродячих тварин, Міжнародний день настроювачів фортепіано, Міжнародний день освіти з питань мінної небезпеки, Міжнародний день «Білих орхідей».
В Україні – День веб-майстра і День геолога, у США – День буженини з ананасами, День брехні, День прогулянки навколо чогось, День шкільного бібліотекаря, у Тайвані – День дітей, у Вірменії – Святий Великдень, в Анголі – День миру і злагоди, у Туркменістані – «Крапля води – крупиця золота», у Вірменії – Туманянівські дні, в Сенегалі – День незалежності.
Церковний календар: квітень 2021
За старих часів 4 квітня називали днем Василя Сонячного, Василя Соняшника, Василя Теплого, Василя Парника. Всі прізвиська Василя були пов’язані з тим, що в ці дні наступало довгоочікуване тепло, і встановлювалася гарна погода. Селяни намагалися саме 4 квітня дивитися, куди течуть струмки від крапель, щоб на цьому місці не будувати будинків – вважали, що саме там будівництво підмиє. Говорили: “Прокладений хід у водиці в земну глибочінь”.
Василя «соняшником» прозвали тому, що 4 квітня селяни за сонцем ворожили про майбутній врожай. У давнину в цей день господині пекли калачі з пшеничного борошна, які за формою нагадують сонячний диск. З них починалася кожна трапеза.
У день Василя Сонячного дівчата ворожили на світанку, дивлячись на сонце. Якщо воно оточене червоним світлом – гарний урожай буде. Випікали калачі, які символізували сонце. Були й прикмети, за якими спостерігали.
Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?
На Русі до калачів ставилися з великою любов’ю. Їх подавали і в бідних будинках, і до царського столу. Цар, в знак особливої поваги, посилав калачі в дар Вищому духовенству. Наші предки до хліба завжди ставилися з повагою, шануючи його як дар Божий, символ достатку і матеріального благополуччя. На столах частіше за все можна було зустріти хліб з житнього борошна, тому що воно було набагато дешевше пшеничного. Якщо траплявся неврожай, в борошно додавали перетерті картоплю, буряк, моркву, а в крайніх випадках жолуді, лободу, кропиву і кору дуба. Великою повагою у наших предків користувалися пекарі.
На Василя теплого господарі оглядали свої споруди. Якщо будинок був худий і приходив час заново будуватися, то стежили за капеллю, щоб вибрати відповідне місце. Якщо краплі з даху падають і вдаряються об землю, то це місце не підходить для будівництва, вважалося, що воно «підпустить» воду.
До цього дня зазвичай зацвітає ліщина і медунка, а також повністю псується санний шлях. Селяни говорили: «Василь – виверни голоблі».
Якщо на землі ще лежав сніг, то господині білили на ньому полотна. Полотна виносили на сніг, залишаючи грітися під променями весняного сонця. Це допомагала зробити їх біліше і міцніше.
Календар стрижки волосся: квітень 2021
Сьогодні, 4 квітня, християни західного обряду відзначають Воскресіння Ісуса Христа – Великдень – найважливіше церковне свято року.
Свято, встановлене на честь воскресіння Ісуса, відзначається з великим і найбільш урочистим церковним богослужінням. Важливим елементом також є і пасхальний вогонь – Благодатний.
Також до свята обов’язково подають паску, яка має роль святкового хліба і зустрічається лише на свято Великодня у своєму оригінальному вигляді. Спочатку вона мала вигляд піраміди і символізувала Гроб Господній.
На Великдень вважається тяжким гріхом займатися будь-якою роботою, сваритися, злитися. Весь благодатний і світлий день треба присвятити виключно святкуванню Воскресіння Христового в сімейному колі.
Календар садівника-городника: квітень 2021
Народні приказки та прикмети на 4 квітня
- Василь-сонячник капежом великий.
- Як не гарячий Василь-капельник, а кафтан скидати рано.
- Василь-парник землю парить.
- Якщо на зорі навколо сонця червоніють кола, значить, рік порадує врожайністю.
- У небі пливуть сині хмари – буде тепла погода, але з опадами.
- Сніг, що тане з південної сторони мурашника, обіцяє холодне літо, з північної — тепле і довге.
- Народжені 4 квітня стають добрими ковалями та майстрами. Носити їм слід алмаз.
Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат
Що не можна робити сьогодні
У цей день не можна виносити сміття з двору, оскільки можна було накликати біду на будинок.
Також не можна прати, адже люди говорили, що за допомогою вивішених у дворі речей в будинок може залізти всяка нечисть.
У неділю, 4 квітня, іменини відзначають Аглаїда, Аполлінарія, Василь, Дарина, Дросіда, Ісаакій, Мамфуса, Таїсія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами
День веб-майстра
Інтернет став невід’ємною частиною життя. Він допомагає налагоджувати комунікації, сприяє розвитку бізнесу, роблячи його більш результативним. Сайти є рекламним інструментом, джерелом інформації ділового, освітнього, розважального характеру. Фахівцям, які займаються їх створенням і підтримкою, присвячене міжнародне професійне свято.
До урочистостей причетні всі, хто має відношення до створення інтернет-сайтів. У їх числі фахівці, які пишуть програмний код сторінок, додатків, тестувальники, які перевіряють сайти на предмет коректності роботи і наявність помилок.
Подія почала набирати популярність у міру поширення інтернету. Дата має символічне значення. Вона випадає на день, присвячений Всесвітній павутині. 4 квітня також асоціюється з числовим кодом помилки 404 «Сторінку не знайдено», про яку повідомляється користувачеві в разі появи такої.
День геолога
Традиційно День геолога відзначається в ряді країн пострадянського простору щорічно в першу неділю квітня. Це професійне свято було засновано Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 року в ознаменування заслуг радянських геологів в створенні мінерально-сировинної бази країни.
Початок квітня, як час проведення свята, було вибрано тому, що це період закінчення зимових холодів і сходу снігу, коли у фахівців даної галузі починається підготовка до літніх польових робіт і експедиціям.
Ініціаторами звернення до Президії Верховної Ради СРСР виступила група видатних радянських геологів на чолі з академіком А.Л. Яншин. А приводом для звернення послужило відкриття в 1966 році перших родовищ Західно-Сибірської нафтогазоносної провінції.