4 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

4 червня 2020 світ відзначає Міжнародний день спойлерів, Міжнародний день боротьби з карієсом зубів, Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.

В Україні – День господарських судів. Він відзначається з 1991 – з моменту створення арбітражних судів. Вітаємо всіх причетних до цієї дати!

В США святкують День цивільного хакінгу, День обіймів з кішками, День коньяку, День сиру, День старих дів, у Киргизстані – День поминання, у Казахстані – День державних символів, в Тонга – День незалежності, в Естонії – День прапора, у Польщі – День свободи і громадянських прав, у КНР – День пам’яті жертв різанини на площі Тяньаньмень, у Молдові – День банківського працівника, у Фінляндії – День оборонних сил, в Угорщині – День національної єдності.

4 червня вшановується пам’ять мученика Василіска, який у 308 році постраждав за віру в Христа, оскільки не побажав принести жертву язичницьким богам. В результаті, був обезголовлений. У народі 4 червня називали по-різному: Волошковий день, День Василіска, день святого Васси, Солов’їний день. Зустрічалися 4 червня в будинку і розважали один одного жартами, примовками, цікавими розповідями.

Чому виникла традиція не проводити ніяких робіт в цей день? 4 червня відзначали день Ярила – бога природи і животворящих сил. Згодом він злився зі святом Трійці. Була поширена традиція 4 червня прикрашати стрічками молоду березу і дома.

Традиції та обряди

4 червня — день Василіска: історія, традиції та прикмети свята

В народне свято Василіск не прийнято працювати на землі, інакше виросте лише бур’ян, полин та волошки. Тому його присвячують клопоту по будинку.

Існує легенда про те, що у цей день може народитися цар Василіск — істота з тілом жаби, головою півня та зміїним хвостом. Від його погляду все живе гине: джерела і колодязі висихають, дівчата втрачають красу, а урожай в’яне. Щоб цього не сталося, напередодні дня Василіска господарі збирають всі яйця і варять їх круто.

Прикмети на 4 червня

  • Гарний урожай огірків обіцяв велику кількість оводів і павуків.
  • Рік буде врожайним, якщо у день Василіска вранці на траві багато роси.
  • Соловей вночі співає – погода обіцяє бути хорошою і теплою.
  • Тумани на Василіска – до грибного літа.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

 4 червня іменини у Володимира, Івана, Макара, Михайла, Павла, Софії і Карла. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев