4 березня: яке сьогодні свято?

news

4 березня вшановують пам’ять святих Архипа і Федота. У наших предків існував звичай подавати милостиню жебракам, кликати до себе в гості, годувати з власного столу.

Філімон був так відданий вірі, що перетворив свій дім на місце зібрання християн. Примітно, що апостол Павло називав його житло домашньою церквою. У цій церкві служив і його син Архипп, якому була уготована доля мученика — його вбили за те, що він відмовився відзначати язичницьке свято.

святі апостоли Архипп та Філімон

У давні часи жінки за звичаєм проводили цей день на кухні. Вважалося, що чим більше вона приготує страв, тим багатшим буде будинок. Також у селянських сім’ях було прийнято пригощати бідних людей та мандрівників. У народі вірили, що чим більше зробиш добрих справ на Архипа, тим краще.

Святого Філімона в народі називали просто Філя Весняний. У цей період весна вже приходила на українські землі. При цьому люди спостерігали за тваринами: якщо пролетіла чайка — скоро буде льодохід. Якщо зустрінеш у лісі білого зайця — значить, сніг неодмінно випаде ще; якщо зайці трапляються сірі — тепло не за горами.

4 березня відзначають День міні – спідниці. Створювачкою міні-спідниць вважається англійка Мері Куант – британський дизайнер і модельєр одягу, яка представила її в 1965 році. З середини 1960-х років з’явилися навіть мікроспідниці. Вся різниця в тому, як їх носити. Ці березневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.
Подія 4 березня - День міні - спідниці
4 березня –  Міжнародний день індустрії скрапбукінгу. Скрапбукінг або скрепбукінг – вид рукодільного мистецтва, що полягає у виготовленні і оформленні сімейних або особистих фотоальбомів. Ці березневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.
Подія 4 березня - Міжнародний день індустрії скрапбукінгу

Іменини в цей день святкують Архип, Богдан, Дмитро, Євген, Макар, Максим, Микита, Федір, Фед

0 Комментариев