31 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

31 жовтня — Хеловін, Міжнародний день Чорного моря та Міжнародний день економії

В церкві 31 жовтня вшановується пам’ять святого Луки, якого вважають автором чотирьох Євангелій. Також він відомий як один з 70 апостолів і сподвижник апостола Павла. Згідно з переказами, Лука був покликаний на першу проповідь про Царство небесне, яку при своєму земному житті проводив Ісус. Уже значно пізніше Лука супроводжував Павла в подорожах. Сам Лука прийняв мученицьку смерть на території Фів. Написав за життя не тільки 4 Євангелія, а й Діяння святих апостолів. Крім того, згідно з історичними відомостями, саме Лука є першим іконописцем. Його роботою стала ікона Богоматері. Надалі Лука написав ікони Чентоховской, Володимирській, Кікської, Сумельской Божої матері. Саме з цієї причини цибулі вважали на Русі покровителем усіх живописців.

У день Луки вранці вирушали до церкви для того щоб помолитися Луці про благополуччя в родині. За допомогою до святого також зверталися і городники.

31 жовтня починалася так звана осіння путина, яка передбачала вихід в море для риболовлі. Тому, також молилися Луці, попросивши його про успіх в справах. У цей час можна було зловити плотву, язя, стерлядь, ляща, головня, окуня, сома, щуку. Цікаво, що риб наші предки довго вважали втіленням душ померлих людей.

Народні прикмети на 31 жовтня:

  • Якщо на вишні 31 жовтня ще залишилися листя, то сніг, що випав, швидше за все, швидко розтане
  • Якщо людина народилася 31 жовтня, то її талісманом є аквамарин, а сам іменинник буде володіти художніми здібностями, що допоможе йому стати прекрасним живописцем
  • Роги місяця дивляться в північну сторону – прикмета, що погода в найближчі дні буде сухою.
  • Якщо місяць спрямований на південь, то сльота протримається до початку листопада
  • Хмари по небу пливуть з півночі на південь – погода буде ясною, і навпаки
  • Блідий і каламутний місяць 31 жовтня – чекай дощу або снігу. Можливі також морози
  • Якщо щука перед рибалкою хвостом плеснет, то, за прикметами, скоро той помре
  • Якщо йорж в мережі попався 31 жовтня – гарного улову не чекай

31 жовтня День ангела імені відзначають: Йосип, Юлій, Лука, Марина, Злата, Юліана, Гаврило, Давид, Юліан, Семен. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

Хелловін 2019: оригінальні та найстрашніші привітання | 1NEWS.COM.UA

Хеллоуїн – переддень Дня всіх святих (Самайн)

Хеллоуїн — переддень Дня всіх святих або Самайн, свято, яке відзначається переважно в США. Істрія цього свята налічує кілька тисячоліть.

Культурологи вважають, що Хеллоуїн святкували ще в кельтські часи. Зараз же Хеллоуїн є одним з найулюбленіших свят американців, яке відзначають як дорослі, так і діти. Кельтські народи відзначали початок пір року, кожна з яких отримала свою назву. Початок зими назвали Самайн. Її відзначали 31 жовтня. А наступний після Хеллоуїна день — 1 листопада — в 7 столітті був призначений Папою Боніфацієм IV Днем всіх святих.

Це свято мало відвернути народ від укорінених звичаїв язичників. 2 листопада пізніше назвали Днем всіх душ, тобто днем пам’яті. Але, незважаючи на всі спроби церкви викорінити Хеллоуїн, свято все одно залишилося актуальним до наших днів. Раніше Хеллоуїн, або переддень Дня всіх святих — відзначали переважно в Європі, потім він став важливим святом для громадян США.

Зараз він поступово повертається до європейської культури. Американці святкують Хеллоуїн особливо яскраво. Вони надягають маски, запалюють свічки, а діти ходять по сусідах, вимагаючи в жартівливій формі солодощі.

Міжнародний день Чорного моря

Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря. Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.

Міжнародний день економії

27 жовтня 1988 року представники ощадних кас з 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес. В останній день конгресу – 31 жовтня народилася ідея «на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний День Економії» (International Saving Day). Однак присвятити цей день, за задумом його творців, слід не тільки економії грошей, але й економії в широкому сенсі цього слова: економії часу, сил, дбайливого ставлення до речей і т.п. У 1989 році «Міжнародний День Економії» офіційно закріплений директивою ООН.

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

0 Комментариев