31 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

31 травня – це ще й Всесвітній день боротьби з нерівністю, День хіміка, а ще 31 травня під егідою ВООЗ проводиться Всесвітній день без тютюну, заходи якого спрямовані на пропаганду відмови людей від куріння. А світловолосі люди 31 травня відзначають цікаве свято – Всесвітній день блондинок.

Католицька церква вшановує свято Тіла і Крові Христових (євхаристії), яке щорічно відзначається на наступний четвер після Трійці.

У православній церкві 31 травня також вшановують пам’ять Федота Вівсяника та Семи дів-мучениць, які постраждали за віру в Хориста в IV столітті. Страждання дів були описані у працях мученика Федота – родича одного із загиблих. До речі, Федота на Русі вважали помічником весни, примовляючи: «Прийде Федот – останній дуб лист розгорне». До речі, якщо на Федота, 31 травня, дуб розгортав листя, то вважали, що врожай буде багатим. Також намагалися саме 31 травня посіяти льон, примовляючи: «Сіють льон у семи Оленя».

Інші назви свята: «Вівсяник», «Житник», «Сім дів».

Федот Вівсяник 31 травня: історія і традиції християн - ЗНАЙ ЮА

На Федота Вівсяника люди спостерігають за дубом і визначають, яким буде урожай хліба.

Молоді приходять до дуба і тричі, тримаючись за руки, обходять його колом. Вважається, що після такого обряду їх союз буде таким же вічним і незламним, як це дерево.

У цей день люди лікують біль у спині за допомогою спеціальної змови. Вони вимовляють її над зрізаною гілочкою осики. У народі вірять: той, хто зробить все правильно, ніколи не згадає про болі в спині і попереку.

Народні прикмети на 31 травня

 1. Листя дуба повністю розпустилися – чекай доброго врожаю
 2. Зозуля 31 травня довго і без зупинки кує – прохолодні ранки закінчилися, і можна насолоджуватись теплими днями
 3. Дуб розпустив листя раніше ясена – прикмета, яка дозволяє вирішити, що літо буде засушливим
 4. Сполохи грають – чекай зміни погоди
 5. Сонце 31 травня опускається в серпанок, буде дощ, а хмарно – буде погана погода
 6. Хмара дощова шумить – чекай граду та вітру
 7. До вечора купчасті хмари не пройшли – прикмета до того, що погода зіпсується
 8. Під час заходу сонце стало блідим – буде дощ
 9. На дубі листя розвернулися і почали швидко зростати – щука добре ловитися буде
 10. Увечері чайки кричать – ясна погода буде.

31 травня - Федота Вівсяника або Сім Дів

Що рекомендується робити 31 травня

 • У цей день знахарі лікували болі в спині.
 • Останній день травня вважали дівочим святом. До Семи дів сільські свахи підшукували неодруженим чоловікам наречених з молодих та незаміжніх дівчат.
 • Рекомендується цього дня знайомитися – до довгих стосунків.

Чого не варто робити в останній травневий день

 • Категорично не можна рубати дерева, адже у цей день дякують Феодоту, котрий беріг дерева та вівсяні культури.
 • Не можна надміру веселитися.
 • Не рекомендується сваритися: сварка буде затяжною.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

31 травня День ангела відзначають: Олександра, Андрій, Богдан, Василь, Давид, Денис, Ісаак, Клавдія, Христина, Лев, Макар, Матрона, Михайло, Павло, Петро, ​​Семен, Фаїна, Федот, Юліан, Юлія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

31 травня – Всесвітній день без тютюну

31 травня – Всесвітній день без тютюну

Декілька фактів і розвіяня міфу про “крутість” куріння.

Палаюча сигарета – це ціла хімічна фабрика, що виробляє більше 4000 раз власних сполук, у тому числі понад 40 канцерогенних речовин. Куріння є одним з варіантів наркоманії. До нікотину цілком і в повному обсязі підходить характеристика наркотичних речовин, що викликають звикання або навіть хворобливу пристрасть.

Куріння тютюну – один з найбільш поширених видів залежності в світі.  В середньому, у світі палятьбільше 50% чоловіків і більше 25% жінок.

Тютюновий дим представляє своєрідну фізико-хімічну систему, що складається з повітря і змішаними у ньому продуктів горіння тютюну. Вони являють собою тверді частинки і крапельки рідини, розміри яких лише долі мікрометра. Але число таких часток у димі однієї сигарети вимірюється десятками і сотнями тисяч мільярдів! Всі ці частки потрапляють в легені, частина всмоктується в організм, частина залишається там.

За даними фармакологів, при викурюванні однієї пачки сигарет середньої міцності із загальною масою тютюну 20 г утворюється:

• 0,0012 г синильної кислоти;
• приблизно стільки ж сірководню;
• 0,22 г піридинових підстав;
• 0,18 г нікотину;
• 0,64 г (0,843 л) аміаку;
• 0,92 г (0,738 л) оксиду вуглецю (II);

Тому куріть на здоров’я  неандертальці, а ми будемо толерантнеми всесвітньому дню без тютюнопаління не лише 31го травня, але й щодня, протягом усього року. Успіхів 😉

0 Комментариев