30 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

30 січня 2021 відзначаються Всесвітній день принцеси Анастасії та Шкільний день ненасильства і миру.

В Україні – День фахівця військово-соціального управління ЗСУ, в США – День Фреда Коремацу, День “Заспівайте йодлем для ваших сусідів”, День втечі від стресу, День круасана, День безглуздих повідомлень на автовідповідачі, День обміну насінням, в Італії – Венеціанський карнавал, у Вірменії – День святого Саркіса, покровителя молодих і закоханих, в Індії – День пам’яті борців за незалежність, в Азербайджані – День працівників митної служби, у Греції – День освіти і освіти, у Бразилії – День саудаді.

Церковний календар: лютий 2021

30 січня в православній церкві – День пам’яті святого Антонія Великого, а в народі цей день більше відомий як У народному календарі день Антона й Антоніни.

У народному календарі 30 січня – Антона й Антоніни. У народі цей день називали ще днем Антоніни-половини. Люди щиро вірили, що зима незабаром закінчиться, раділи збільшенню світлового дня і сонячного світла. Аналізували природні явища, прикмети і передбачали, якою буде погода.

Молитва до святого Антонія, яку читають 30 січня, щоб усі прохання  здійснилися – Українці Сьогодні

Традиції, звичаї дня
Кажуть: «Антоніна – зими половина». Це був своєрідний переломний момент, коли половина зими залишилася позаду, але попереду ще були лютневі холоди, і, цілком можливо, що селянину довелося б зіткнутися з суворими буднями, пов’язаними з нестачею припасів і корми для худоби.

Люди щиро вірили, що зима незабаром закінчиться, раділи збільшенню світлового дня і сонячного світла. Аналізували природні явища, прикмети і говорили про те, якою буде погода.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

Народні прикмети
Якщо на Антона встановлювалася тепла погода, то говорили про те, що на наступний день вдарять сильні морози. «Антон хитрий з усіх боків» — таке прислів’я існувала в старовину
На Антона і Антоніну пекли спеціальні круглі колобки з толокна і пригощали ними дітей — щоб швидше літо настало, адже колобки символізували сонце
Якщо весь день 30 січня була відлига — чекай ранньої весни і гарного улову риби
Якщо сонце 30 січня здалося тільки опівдні, слід очікувати ранньої весни
Йде сніг — прикмета до того, що буде пізня весна
Якщо білки 30 січня збираються зграйками в одному дуплі, то морози будуть довгими і сильними
Лисиця лягла на сніг — будуть холоди. Гучний щебет синиць вранці 30 січня також віщує похолодання
Якщо місяць лише зрідка визирає з хмар — можна сподіватися на хороший урожай зернових культур
У місяці 30 січня роги круті — погода буде сонячною і морозною
Ясне небо і місячна ніч — буде мало врожаю
Відлига на Антона — опадів навесні практично не буде
Ясний і безвітряний день 30 січня — чекай похолодання
Якщо людина народилася 30 січня, то він відрізняється веселою вдачею. В якості талісмана йому рекомендують носити амулет з олександритом або хризоберилом.

Вихідні у лютому 2021 року – скільки будемо відпочивати наступного місяця

Що не можна робити сьогодні:
Сьогодні не слід багато працювати та носити щось важке;
Не бажано у цей день зловживати спиртними напоями, а також переїдати.
Не можна нині минати нужденних.
У цей день жінкам не можна в’язати і прясти, готувати сочевицю і боби, щоб діти на кір не хворіли і щоб не провокувати віспу, виразку і чуму.

30 січня День ангела імені відзначають: Антон, Антоній, Єгор, Юрій, Георгій, Іван, Антоніна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Лютий 2021 року: календар свят

 

0 Комментариев