30 квітня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 30 квітня, віряни вшановують преподобного Зосима Бджільника, а в Україні відзначають День прикордонника, Всесвітній день мобільності та доступності, Міжнародний день джазу, День зачіски. А також сьогодні – День дружини.

30 квітня, православна церква вшановує пам’ять ігумена Зосима Соловецького. Він жив у 15-16 століттях та заснував на Соловецькому острові монастир. Зосима вважають покровителем бджільницької справи.

У народі 30 квітня відзначається Зосима Пасіка, якого вважали покровителем бджіл і пасічників. В той день вивозили вулики на пасіки.

Бджола у слов’ян вважалася чи не священною комахою, зокрема, тому, що, згідно з легендою, саме бджоли першими сповістили світові про воскресіння Христа. В цей день було заборонено вбивати бджіл. Віряни звертаються до святого та просять багато меду й здоровий рій в цьому році.

За традицією, на Зосима, господині замочують насіння буряка й моркви у джерельній воді з мідною монетою та сіють на городі. Але цей обряд не повинен хтось бачити.

В цей день ввечері не можна пекти – це погана прикмета, а якщо з’являться мурашки – то чекайте щастя.

Після заходу сонця починається Вальпургієва ніч, яка вважається містичною та небезпечною, бо відкриваються ворота в потойбіччя. Найсміливіші намагаються в цей час встановити контакт з покійними та дізнатися своє майбутнє.

Ввечері 30 квітня, люди проводять обряди на захист від нечистої сили. Для цього необхідно виконати декілька дій:

  • На порозі розкидайте нарвану траву та присипте піском. Відьми не можуть перетинати цей захист й будуть обходити оселю ввесь рік.
  • Зранку заметіть все та викиньте на вулицю. Це захистить оселю не тільки від нечисті, але й від небажаних гостей.

Народні прикмети в цей день.

  • По небу пливуть купчасті хмари, чекайте поганої погоди.
  • Якщо в цей день почала квітнути горобина – то осінь очікується довга та тепла.
  • Якщо помітите мурах у будинку — це на щастя.
  • Якщо на вільсі багато сережок — буде хороший урожай вівса.
  • Якщо багато шишок на вільсі — врожай ячменю буде добрий.
  • Якщо бджоли неактивні та мало літають — буде мало меду.

 

30 квітня День Ангела святкують: Макар, Роберт, Акакій, Адріан, Семен, Зосим

День прикордонника в Україні відзначатиметься 30 квітня

Професійне свято День прикордонника України відзначається наприкінці квітня. Нова дата встановлена у 2018 році. Святкові заходи включають вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, вітання прикордонникам. В Україні День прикордонника закріплений Указом Президента нашої незалежної України № 308, датованим 25-м травня 1992-го року, а пізніше Указом Президента України № 431/2003 від 21-го травня 2003 го року. З 2018 року, згідно з Указом Преидента України №111/2018 від 27 квітня 2018 року «Про День прикордонника України», з метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України, професійне свято – День прикордонника України тепер відзначають щороку 30 квітня.

Міжнародний день джазу відзначається 30 квітня 2020 року ...

Міжнародний день джазу — щорічна подія, організована ЮНЕСКО, щоб відзначити «підвищення ступеня інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу і розширенню контактів між людьми». Святкування проводиться 30 квітня, починаючи з 2012 року. День був проголошений на Генеральній конференції ЮНЕСКО в листопаді 2011 року. Перший щорічний Міжнародний день джазу у Парижі відкрили Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова і посол доброї волі ЮНЕСКО Хербі Хенкок.

 

 

0 Комментариев