30 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

30 червня 2020 віт відзначає Всесвітній день соціальних мереж, Міжнародний день астероїда, День «Секунди координації», Міжнародний день парламентаризму.

В Азербайджані – День закоханих, в США – День прикиду, День коктейлю «Май Тай», День національної організації жінок, у Білорусі – День економіста, в Домінікані – День вчителя, у Конго – День незалежності, у Судані – День революції, в Гватемалі – День армії, в Єгипті – Річниця протестів, в ЦАР – День молитви.

У народі 30 червня шануються Мануйло і Савелій або Солнцестой. Вважалося, що в цей період сонце завмирає в зеніті, а трави починають буйно рости. Також люди боялися розгулу нечистої сили. Прикмети дня:

  • яскравий схід сонця – до багатого врожаю;
  • вечірня веселка на солнцестой віщує гарну погоду;
  • червоний захід – до сильних вітрів і похмурої погоди.

Сьогодні в світі відзначається Міжнародний день астероїда, який покликаний інформувати людей про небезпеку цього космічного явища. День був проголошений ООН в 2016 році в пам’ять про Тугуський метеорит.

Сьогодні свої іменини відзначають: Йосип, Кирило, Максим, Микита, Пелагея, Савелій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

0 Комментариев