30 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

30 березня 2021 року в світі відзначаються День олівця, День віртуальної відпустки, День сірникового кораблебудування, Всесвітній день біполярного розладу, Всесвітній день ідлі.

У США – День доктора, День Сьюарда, День вдячності синтезатору TB-303, День прогулянки по парку, День «Я все тут контролюю», День супу з шиї індички, у Кореї – День інженера, в Малайзії – День султана Келантана, у Тринідаді і Тобаго – День звільнення духовних баптистів.

Церковний календар: березень 2021

Православна церква 30 березня вшановує пам’ять святого Алексія. Інші назви свята «Олексій», «Алексій – Божа людина», «Олексій водотік», «Солногрій». Вважалося, що з цього дня приходить тепла весняна погода.

bae2b87ce18ada1e740b73cad3676227-quality_70xresize_1xallow_enlarge_0xw_700xh_0

Олексій народився в Римі у знатній родині в кінці IV століття. Одного разу в храмі йому привиділося, як ховають його матір. Він побажав вимолити у Бога її життя. Олексій відрікся від будинку і майбутнього щасливого життя. У вечір свого весілля він покинув рідну домівку. Залишив батьків і молоду дружину в невіданні про свої плани. 17 років він провів у місті Едессі при храмі Пресвятої Богородиці, де щоночі молився і щодня просив милостиню.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Після того як люди зрозуміли, що Олексій – чоловік Божий, стали почитати його. Незабаром преподобний таємно покинув місто. Він повернувся в рідну домівку. Але не відкрився рідним, а прикинувся убогим. Батько, людина з доброю душею, поселив його в сараї і наказав годувати з хазяйського столу. Але Олексій брав лише воду і хліб. Щоночі він молився. Так минуло ще 17 років. Коли Олексій відчув швидку смерть, написав про своє життя.

В цей день в храмах відбуваються богослужіння. Люди моляться святому Олексію про теплу погоду, гарний врожай.

На Олексія Теплого на Русі було прийнято почитати березу. Це дерево вважалося символом чистоти, гармонії та миру. У цей день люди збирали березовий сік і робили узвар з медом і прянощами. Такий напій надавав сили.

Хлопці запускали по талій воді кораблики. Чоловіки ходили на риболовлю та полювання. Господині збирали талу воду і надалі прали в ній, мили голову. Увечері вся сім’я збиралася за столом і проводжала зиму.

Календар садівника-городника: квітень 2021

У деяких селах в цей день люди влаштовували гусячі бої, які закінчувалися застіллями. Головною стравою на столі виступав гусак.

У південних регіонах люди виносили з бджоляників і льохів бджолині вулики. Сіяли ячмінь і овес. Виносили картоплю для пророщування. Лагодили садовий і городній інвентар.

Що не можна робити сьогодні

У цей день не можна зрубати березу.
Не варто починати нові справи.
Заборонено лаятися з близькими.
Не можна працювати після заходу сонця.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Народні прикмети

Тепла погода – прикмета хорошого врожаю.
Багато талої води – до врожайного року і достатку сіна.
На Олексія бджоли вперше вилітають – до хорошого збору меду.
У цей день березові бруньки отримують цілющу силу.
Якщо свято випало на понеділок, то в далеку дорогу не можна збиратися – можна невдачу накликати.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

У вівторок, 30 березня, іменини відзначають Павло, Макар, Гавриїл, Віктор, Олексій, Олександр. 

Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

0 Комментариев