3 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

3 вересня 2020 дня світ відзначає День народження бюстгальтера і День відкриття нових дверей.

У США – День сирних грінок, День хмарочосів, в Австралії – День прапора, у Сан-Марино – День Республіки, в КНР – День Перемоги над мілітаристською Японією, у Монако – День звільнення, в Швейцарії – Женевський патріотичний пост, у Таджикистані – День цивільної авіації, в Катарі – День Незалежності, у Молдові – День Національної армії, в Тайвані – День Збройних сил, у Тунісі – День руху за незалежність, в Канаді, Британії – День торгового флоту.

У православній церкві 3 вересня відзначається день святого Тадея – одного з 70 апостолів, який не входив до числа найближчих апостолів.

Народився Фаддей в місті Едессі на території Сирії. Одного разу, прийшовши в Єрусалим на одне зі свят, Фаддейустишал, як проповідував Іван Предтеча. В результаті, Тадей вирішив прийняти від нього хрещення у водах ріки Йордан. Значно пізніше Фаддей зустрів самого Ісуса і став його учнем. Після страти Христа і його Божественного воскресіння Фаддей відправився з проповіддю в Месопотамію і Сирію. Багатьох людей йому вдалося навернути до віри в своєму рідному місті, і християнство в результаті прийняв навіть правлячий князь Авграй, а також кілька язичницьких жерців. Дуже часто проповіді Тадея супроводжувалися чудесами. Наприклад, сам Авграй вилікувався від прокази, коли зустрівся з апостолом. Він дуже хотів нагородити Тадея, але той відмовився від усього і пішов проповідувати в інші міста. Опинившись в Віріте (зараз відомому, як Бейрут), Тадей заснував там церкву і після цього незабаром помер.

3 вересня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції,  заборони, прикмети та визначні події | То є Львів.

3 вересня Прийнято було прибирати льон на Тадея. Тим більше що шанувалася пам’ять мучениці по імені Васса Алонская (Василиса). Казали: «Баба Василина про льнах дбає». Льон спочатку стискали і розкладали на луках для «улежанія» – з нього повинна була вийти зайва волога, що зробило б сам льон дуже гнучким і м’яким. Згодом льон використовували для виробництва одягу. Жінки 3 вересня збиралися вечорами в будинку у який-небудь вдови, приносили з собою роботу і коротали час в бесідах і працях.

Народні прикмети на 3 вересня

  • Якщо в цей день стоїть гарна погода, то, згідно з прикметами, протягом наступних чотирьох тижнів буде теж тепло і сонячно, без дощів
  • Багато жолудів вродило 3 вересня – на Різдво буде багато снігу
  • Миші роблять гнізда на копицях – за прикметами, осінь буде дощовою і довгою
  • Люди, які народилися 3 вересня, можуть бути хорошими цілителями.

Іменини у Васси, Тадея, Аврамія, Павла, Олександра, Рафаїла, Корнилія, Ігнатія та Марфи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев