3 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

3 січня 2021 відзначаються День пам’яті княгині Ольги, День бенгальських іскор і гірляндних вогнів, День народження соломинки для коктейлів, Memento Mori Day та День проти приниження

У США – День вишні в шоколаді, Фестиваль сонного дня, День жінок у рок-н-ролі, День ганьби, в Японії – Фестиваль Тамасесері, в Естонії – День пам’яті борців Визвольної війни, у Буркіна-Фасо – День революції, в Індонезії – День Міністерства у справах релігії.

Скільки відпочиватимемо на новорічні свята 2021?

3 січня церква відзначає – день пам’яті святої великомучениці Юліанії . Дочка знатного язичника Африкана, народилася у місті Нікомидії. У дев’ятирічному віці була заручена з деяким Єлевсієм. Маючи глибокий розум та схильну до добра душу, свята Іуліанія зрозуміла примарність і обман язичницької віри. Вона таємно прийняла святе Хрещення.

Коли наблизився час весілля, Іуліанія рішуче відмовилася від заміжжя. Батько став вмовляти її не порушувати давні заручини, але, не домігшись бажаного, став жорстоко її бити.

Потім Африкан віддав дочку на суд епарху міста, яким був Єлевсій, колишній наречений Іуліанії. Єлевсій гаряче просив Іуліанію вийти за нього заміж, обіцяючи не примушувати її до зміни віри. Свята Іуліанія відмовилась та вирішила прийняти муки.

Святу довго і жорстоко катували, але вона після кожних тортур отримувала від Бога зцілення і нові сили. Катування відбувалися при великій кількості людей, з яких 500 мужів та 130 жінок, бачачи непохитність і мужність святої діви, чудесні зцілення її від ран, сповідали Христа.

Вони були обезголовлені, хрестившись власною кров’ю. Переконавшись, нарешті, у повній безуспішності спроб відвернути святу діву від її Небесного Нареченого, Єлевсій засудив Іуліанію до смерті. Сповідниця прийняла вирок з радістю і прославила Господа, Який сподобив її прийняти мученицький вінець.

Церковний календар: січень 2021

3 січня відзначають Петрів день. Саме зараз слід спостерігати за погодою, оскільки за нею можна передбачити, яким буде вересень – теплим чи холодним. Святитель Петро – православний чудотворець і московський митрополит. У народі свято отримало назву День Петра- напівкорму, оскільки на той час половина домашніх заготовок на зиму вже з’їдає. Щоб захистити будинок від злих сил, клали срібний предмет на чільне місце (часто це була невелика ложечка). Вважалося, що після цього на шляху не зустрічатимуться злі люди.

Народні прикмети 3 січня

  • Виходили на вулицю і голосно кричали. Якщо відлуння було далеким, значить, скоро настануть сильні морози.
  • Якщо на День Петра світанок є червоним, значить, скоро почнеться заметіль.
  • Якщо снігу мало, але морози досить сильні, значить, літо буде посушливим і спекотним. Крім того, за днем передбачали погоду на вересень місяць.
  • Якщо на землі лежить багато снігу – рік буде родючим.
  • Морозна погода і невелика кількість снігу віщували посушливі дні влітку.
  • Якщо в лісі далеко і виразно чується відлуння – за прикметами, чекайте сильних морозів найближчими днями.

Календар стрижки волосся: січень 2021

Іменини у Женев’єви, Леонтія, Михайла, Микити, Петра, Прокопія, Сергія, Уляни, Фемістоклея і Філарета.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Свята та вихідні в Україні 2021

 

0 Комментариев