3 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити в цей день. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події цього дня?

news

3 серпня 2020 світ відзначає День кавуна й День поцілунків з дзеркалом.

У США – День купки горіхів, у Нігері – День посадки дерев, День незалежності, у Венесуелі – День прапора, у Замбії – День фермера, у Сальвадорі – День Сан-Сальвадор, в Ісландії – День торгівлі, в Канаді – Цивільне свято, День Британської Колумбії, в Гвінея-Бісау – День жертв колонізації, в Австралії – День пікніка на Північній території, в Непалі – Свято Священної Нитки «Джанай Пурніма».

У цей день вшановується пам’ять преподобного Онисима або Семена і пророка Єзекіля, також Онуфрій Печерський. У народі Семена називали Літопроводцем, оскільки він літо проводжає.

За повір’ям, літо має закінчитися по обіді. У давнину говорили: «Яке третє число серпня, такий і жовтень. А якщо цей день буде вітряним, то зима буде достатньо холодною.»

Традиції та звичаї на 3 серпня

На Онуфрія ладнають засіки — відведені місця для зерна в коморах. Селянам треба засіки просушити, дошки перевірити, щоб взимку миші не прогризли.

Прибрати треба також в шафах, комодах, тумбочках. Вважалося, що ці дні – останні теплі. Тому треба винести зимові речі просушитись, провітритися, особливо хутряні вироби. Саме час випрати теплу ковдру і висушити її.

Також потрібно поміняти ємності для зберігання круп та інших сипучих. Тоді вони завжди будуть повні. А якщо залишити в старій посуді, то вас чекає голод.

Наші предки назвали Онуфрія Мовчазним. У цей день потрібно було за повір’ями всі роботи проводити в мовчанні. Сказати щось можна тільки в крайньому випадку, наприклад, при пожежі чи нещасному випадку. Сьогодні варто зайнятися ремонтом та прибиранням господарських приміщень, все провітрити, висушити, викинути гнилі дошки, замінити на нові. При цьому теж треба мовчати. Якщо порушити заборону, то за повір’ям вас будуть чекати хвороби і неприємності.

Народні прикмети і  прогноз погоди на 3 серпня

  • Гроза на Семена – осінь буде довгою
  • Голосно кричать сороки 3 серпня – буде дуже тепла погода взимку
  • Великі купи на мурашниках – чекай холодної зими

Іменини у Івана, Анни, Федора, Онисима, Георгія, Онуфрія, Євгенія, Романа, Петра і Насіння. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

 

0 Комментариев