3 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

3 листопада 2020 світ відзначає день зберігання таємниці і Всесвітній день косплея (косплей – костюмована гра).

В Україні – День ракетних військ і артилерії, День інженерних військ, в Японії – День культури, у США – Election Day, День домогосподарки і Домогосподарка, День сендвіча, у Східному Тиморі – жіночий день, на Мальдівах – День Перемоги, в Панамі – День Незалежності, у Домініці – День Незалежності, в ОАЕ – День прапора, в Австралії – Кубок Мельбурна, в Еквадорі – День незалежності Куенки.

В церкві 3 листопада вшановується пам’ять преподобного Іларіона Великого і Іларіона Псковоезерского. Іларіон Великий жив у III-IV ст. на території Палестини, а Іларіон Псковоезерскій – неподалік від Чудського озера в XV столітті. Іларіон Великий спочатку навчався наук в Олександрії, а потім повернувся на батьківщину і вирішив піти до відлюдників, які проживали неподалік від Гази. Саме Іларіона Великого вважають засновником перших монастирів в Палестині. Він активно займався проповідуванням, а в кінці свого життя вирішив відправитися в Єгипет, де і помер після того, як вклонився могилі Антонія Великого. Помер Іларіон на острові Кіпр, причому, передбачив свою смерть раніше.

3 листопада – Іларіона Великого

Церковний календар: листопад 2020

Що стосується Іларіона Псковоезерского, то він був учнем преподобного Ефросина Псковського і відомий як засновник Озерського Покровського монастиря на березі річки Жовчі, що впадає в Чудское озеро. Саме Іларіон став першим його настоятелем, а сама обитель згодом стала досить відомим релігійним центром. Причому, православ’я швидко поширювалося серед місцевих жителів, навіть незважаючи на близькість Лівонського ордену.

3 листопада: традиції та звичаї дня

Сьогодні Православна церква вшановує пам’ять чотирьох святих з ім’ям Іларіон

Саме в цей день селяни чекали заморозків і похолодання. Не рекомендувалося 3 листопада їхати в далеку дорогу, так як могла статися біда.

Дороги у наших предків вважалися символом життєвого шляху. Тому вірили, якщо вам перейшли дорогу, то це поганий знак. Вас могли таким чином позбавити здоров’я, удачі і благополуччя.

Крім цього, дорогам здавна приписували небезпеку. Їх вважали своєрідною межею між нашим світом і місцем проживання злих духів. На місці старої дороги не можна було будувати будинок. На стежці не можна було спати, лежати або сидіти.

З особливою обережністю люди ставилися до перехресть, узбічч і розвилки.

Люди вірили, що перехрестя – місце, яке належить демонам. Тут нечиста сила набуває особливої влади над людиною. Щоб вберегтися від впливу нечисті, на перехрестях ставили хрести.

Саме на перехрестях проводили різні обряди, щоб позбутися від хвороб та зурочення і передати їх тварині або іншій людині. Тому піднімати на роздоріжжі нічого не можна.

Вірили, що якщо на роздоріжжі викинути волосся або нігті хворого, то люди розтопчуть його недуг і людина одужає

Народні прикмети на 3 листопада

  • Якщо на Іларіона випав сніг, значить на наступний рік буде урожай хліба.
  • Якщо випав сніг і залишився на гілках дерев – найближчим часом снігопади не пройдуть.
  • Якщо дим іде вгору, значить погода буде ясною і сонячною.
  • Якщо 3 листопада буде дути тепле повітря – прийде затяжна відлига.
  • Якщо захід червоний, а після нього ясне зоряне небо, то потрібно чекати на мороз і ясну погоду.

Що не можна робити 3 листопада

1. Не можна відправлятися у подорож, щоб не зіткнутися з неприємностями.

2. Бажано нічого не піднімати з дороги, адже знайдена річ може принести нещастя.

3. Не говорити погані речі про людей.

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

3 листопада День ангела імені відзначають: Олександр, Олексій, Анатолій, Аркадій, Георгій, Дем’ян, Костянтин, Микола, Сергій, Федір, Яків. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев