3 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

3 липня 2020 світ відзначає День дружби. У Білорусі – День незалежності, на Кубі – Свято вогнів, у США – День далеко від сонця, День поїдання бобів, День компліментів відображенню, День шоколадних вафель, на Маршаллових островах – День рибака, в М’янмі – День жінок, в Швейцарії – Джазовий фестиваль у Монтре, на Віргінських островах – День скасування рабства.

В православ’ї 3 липня згадують священномученика Мефодія. Дата за народним календарем називається павутинний день, перепеляче свято або просто день Мефодія.

Про життя святого Мефодія збереглося мало відомостей. Відомо, що він народився в середині III століття і був богословом в місті Патара, яке розташовувалося в Лікійській області Малої Азії. Також є версія, що святий Мефодій був єпископом міста Олімпії тієї ж області. Тому його називають Патарським і Олімпійським єпископом. Є інформація, що святий послужив Господу та у фінікійському місті Сур.

Мефодій залишив після себе багато праць: творів, тлумачень Біблії та догматів, які спрямовані на захист і чистоту православ’я, викорінення будь-якої єресі. Відомо про його непохитності стосовно ідей орігенізму, які були широко поширені в ті часи. Мефодій першим піддав критиці гіпотези та вчення філософа і засновника біблійної філології Орігена.

Святий мученик помер у 311 або 312 році. Він прийняв смерть від рук язичників, які засудили його за відкрите проповідування християнського вчення.

Традиції та обряди

Мисливці відправляються на перепелине полювання. Ті, кому посміхається удача, запрошують на вечерю сусідів і друзів.

Прикмети та повір’я

  • Якщо 3 липня іде дощ, то така погода триватиме ще сорок днів.
  • По повітрю літають павутинки — до вдалого полювання.
  • Павуки плетуть павутину — погода налагодиться.
  • Якщо павук нову павутину не плете, а стару знищує, то незабаром почнеться справжня негода з ураганами.
  • Мурахи ховаються в будиночок — до сильних вітрів.
  • Перепели кричать не вщухаючи — до дощу.
  • Чим ближче до людського житла летять перепела, тим суворішою буде зима.
  • Лебеді кричать ввечері — до негоди.
  • Де в цей день ухає сова, там може статися пожежа.
  • Принесена в будинок здобич обіцяє щастя в сім’ї та везіння здобувача на весь мисливський сезон. Якщо мисливцеві пощастить зловити не простого, а білого перепела (він же техаський або білий фараон), то удача до нього буде прихильною все життя.

день ангела

Іменини святкують Андрій, Гліб, Гурій, Іван, Інна, Лазар, Лука, Мефодій, Наум, Панас, Римма, Хома. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Українців закликають долучитися до акції "День без поліетилену ...

3 липня: Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day).

У цей день пластикові пакети пропонують замінити паперовими або використовувати еко-сумки і в’язані авоськи.

Мета такої акції – привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразового пластику. Приєднатися до акції можуть як споживачі і громадські організації, так і супермаркети, магазини та ринки.

За даними ООН, щорічно у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових сумок. При цьому щорічно в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари – у тому числі і пакетів. Морські жителі ковтають шматочки пластику, що потім призводить до їх смерті.

Також в середньому кожна людина в світі з’їдає 50 тисяч частинок пластика щорічно. А якщо постійно пити воду з пластикової тари, то показник буде вище як мінімум втричі. Пластик в організмі людини може призвести до багатьох захворювань.

0 Комментариев