29 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

29 вересня 2020 світ відзначає День осіннього самотності і Всесвітній день серця. В Україні – День отоларинголога, у США – День отруєної ожини, День кави, День щасливого гусака, в Ірані – День пожежної охорони, в Аргентині – День винахідника, у Парагваї – День Перемоги в битві за Бокерон.

29 вересня Православна церква вшановує пам’ять мучениці Людмили, княгині Чеської, яка за дотримання традицій християнської віри була вбита своєю невісткою.

29 вересня – яке сьогодні свято та чого не можна робити - Главком

Свята Людмила жила в кінці ІХ– на початку Х століття. Вона була донькою Сербського князя. Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя і разом з чоловіком прийняла святе хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов’ян.

Ставши християнами, подружжя піклувалося про просвітлення свого народу світлом Христової віри. Рано овдовівши, свята Людмила вела суворе життя і продовжувала піклуватися про Церкву в правління сина Вратіслава. Це викликало ненaвисть невістки – дружини сина, Драгоміри.

Після смepті сина Вратіслава, на престол вступив юний онук Людмили, В’ячеслав. Користуючись молодістю і недосвідченістю правителя, вісімнадцятирічного В’ячеслава, Драгоміра знову стала впроваджувати серед народу язичницькі звичаї.

Свята Людмила пішла в місто Течин, де під час молитви була yдyшена вбивцями, яких послала Драгоміра. Мощі святої були пoховані в Течині біля міської стіни. Над її мoгилою стали відбуватися чудесні знамення і численні зцілення.

Почувши про чудо зцілення сліпого, її онук В’ячеслав здійснив перенесення святих останків у місто Прагу і поклав їх у церкві Святого Великомyченика Георгія Побідоносця, де вони знаходяться по сьогоднішній день.

Народні прикмети й традиції

Чим тепліша і сухіша погода в цей день, тим пізніше зима настане. Якщо день сонячний і погожий, сильних холодів не буде, а зима буде м’якою.
Якщо грім гримить, то зима буде холодна і безсніжна.
Якщо 29 вересня плюсова температура за вікном, то холоди настануть нескоро.
Галки в зграї зібралися – до ясної погоди.
Листя на деревах пожовкло, але не падає – осінь буде довгою.
Зірки вранці мерехтять – до зміни погоди.
Шпаки в теплі краї не полетіли – тепло триватиме ще довгий час.
Дівчина, народжена в цей день, буде мати незвичайний голос.
Сни, які наснилися 29 вересня, – віщі.
Що не можна робити сьогодні

Не можна в цей день починати нових справ.
Цілуватися сьогодні не бажано – до розлуки.
Якщо до хати залетіла пташка, то її не можна відпускати. Потрібно протримати її до весни та вилікувати.

29 вересня іменини у Віктора, Григорія, Людмили, Купріяна, Олексія, Йосипа, Сергія, Дорофея та Михайла.Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев