29 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

29 січня 2021 відзначаються День мобілізації проти загрози ядерної війни, День незобов’язань і День неспішного заплітання кіс.

В Україні – День пам’яті Героїв Крут, у США – День штату Канзас, День дошкільного фітнесу, День скнари, День великої перуки, День кукурудзяних чіпсів, День собак-поводирів, День головоломок, День вільнодумців, День гвоздики, у Швейцарії – Фестиваль гурманів, у Непалі – День мучеників, у Молдові – День працівників прокуратури.

Церковний календар: лютий 2021

29 січня шанують святого і всехвального апостола Петра. Відповідно до Писання, приблизно протягом 42 років апостол за наказом Ірода Агрипи перебував у в’язниці, зв’язаний двома залізними ланцюгами.

29 січня православні християни вклоняються чесним веригам святого апостола  Петра | УНІАН
У ніч перед судом Ангел Господній зняв з апостола ці ланцюги й вивів його з темниці. Християни, почувши про чудо, зберегли ланцюги (вериги) і довгий час зберігали їх як коштовність, аж до періоду правління патріарха Ювеналія. Свята Євдокія побудувала храм на честь апостола Петра і поклала в ньому вериги. Також у Римі зберігаються інші вериги, в які був закутий Петро перед своєю кончиною.

Православна церква сьогодні відзначає Поклоніння чесним веригам апостола Петра.
Вважалося, що віряни, підійшовши до вериг, зцілювалися від усіх хвороб.

У народі 29 січня називають Петро-напівкорм, оскільки до цього дня вже залишається тільки половина зимових запасів. За традицією, в цей день заведено замовляти молебень святому Петру. Наші предки вірили, що це допоможе зібрати багатий урожай.

Крім того, апостола Петра вважали покровителем рибалок і риболовлі.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

Традиції та звичаї дня
У цей день відзначали ослаблення льодового покрову на річках: «На Петра Вериги розбиваються криги». Селяни вважали, що «на Петра Вериги половина зими». Вважалося, що це останній день зими, а тому казали: «На Петра Вериги половина снігу, половина криги», «На Петра Вериги зима або поставить, або поломить криги».

Саме тому на Вериговий день селяни вирушали заготовляти дерево та розчищати лісові ділянки, де висівали зернові культури. Селяни ділили зиму на дві частини. Так, вважалося, що зараз перша половина зими залишилася позаду.

Народні прикмети
Якщо на дворі в цей день мете заметіль, то літо буде дощовим
Північний вітер на День Петра – чекай похолодання та морозів
Якщо людина народилася 29 січня, то він буде господарським. Щоб захистити себе від злих сил, пристріту і псування, він повинен носити талісман з агатом
Якщо 29 січня видається морозний день – літо буде спекотним і посушливим.
Якщо на даний момент залишилося багато запасів, значить, рік буде врожайним. До речі. Це стосувалося не тільки людської їжі, але і корми для худоби. Якщо ж припасеного залишалося не дуже багато, саме в день 29 січня варто щось купити чи взяти в борг, адже ближче до весни зерно подорожчає
Кажуть, що на Петра лід ламається. Однак сам день29 січня, як правило, відрізняється сильними морозами. Відома приказка: «У цей день мороз і залізо рве, і птахів на льоту б’є».
Якщо на Петра йде сніг, значить, на луках буде багато трави. Крім того, можна очікувати вдалої риболовлі в теплу пору року
Почалася хуртовина – прикмета до того, що буде холодне і дощове літо, а риба ловитися не стане
Вітер 29 січня дме з Півночі – чекай холоднечі на довгі дні
Якщо самовар гуде – прикмета до того, що буде холодно
Якщо на заході 29 січня сонце пофарбовано в червоний колір – на наступний день варто чекати морозної, але сонячної погоди
Яскравий місяць з крутими рогами 29 січня віщує легкий і приємний морозець

Вихідні у лютому 2021 року – скільки будемо відпочивати наступного місяця

Що заробонено робити
В цей день не можна ображати домашніх тварин і худобу, покровителем яких, як вважалося, є апостол.
Рибалкам варто бути уважними за озері та водоймах, адже у цей день починала ламатися крига.
Сьогодні краще не виносити сміття з хати, бо можна разом з ним і винести власне щастя.
Суворо заборонялося прати одяг на день Петра – це вважали за великий гріх.
Будь-які роботи з гострими та колючими предметами також потрапляли під «табу» – все, що нагадувало вовчі зуби (включаючи ножиці, гребінці, веретено, голки), могло прикликати сірих хижаків з лісу до вашої оселі або хліва.

День ангела

29 січня День ангела імені відзначають: Максим, Леоніла, Петро, Іван, Георгій, Нестор, Зосим. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Лютий 2021 року: календар свят

 

День мобілізації проти загрози ядерної війни
День мобілізації проти загрози ядерної війни відзначають у всьому світі в річницю ухвалення Делійської декларації. Основною метою цього дня є заклик до припинення гонитви ядерних озброєнь, скорочення і подальшої поступової ліквідації ядерних арсеналів країн світу, а також усунення самої загрози ядерної війни.

29 січня − День пам'яті Героїв Крут — ЧДТУ

День пам’яті Героїв Крут
Бій під Крутами – бій, що відбувся 16 (29) або 17 (30) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

0 Комментариев