29 серпня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

29 серпня 2020 світ відзначає День народження мотоцикла, Міжнародну ніч кажанів і Міжнародний день дій проти ядерних випробувань. В Україні – День пам’яті полеглих героїв-захисників незалежності України, День авіації, День далекобійника, у США – День лимонного соку, День китайського рагу «Чоп Суї», «День більше трав, менше солі», у Фінляндії – День природи, в Індії – День мови Телугу, День спорту, в Аргентині – День посадки дерев, у Словаччині – День Словацького національного повстання, у Польщі – День муніципальної поліції, в Японії – День смаженого м’яса.

Православна церква 29 серпня відзначає Хлібний Спас. Ще день називають «Горіховий Спас», «Горіховник», «Спас на полотнах», «Спас на полотні». Цього дня випікали хліб із зерна нового врожаю. Також було прийнято торгувати полотнами.
29 серпня: свята, народні прикмети, іменинники, події. Життя - Новини  Рівного та області — Рівне Вечірнє

Третій Спас. Горіховий спас

29 серпня предки випікали хліб, збирали зрілі горіхи і продавали на ярмарках лляне полотно. Відзначали Горіховий Спас без розмаху, на відміну від Яблучного і Медового. Цього дня люди намагалися зробити частину заготовок на зиму.

За легендою, саме 29 серпня 944 року, до Константинополя з Едесси був перенесений Нерукотворний Образ Спасителя. З цим образом пов’язано чимало релігійних вірувань та історій.

Зараз він знаходиться в італійському місті Генуя, уже з 1362 року.

Напередодні Третього Спаса старі люди ходили до води і спостерігали за нею. Якщо вода у водоймах спокійна, то осінь теплою буде, а зима пройде без хуртовин.

До цього дня чистили цілющі джерела. Згідно з повір’ям, ластівки в цей день вервечкою летять і кидаються в колодязі.

З Третього Спаса починали заготовляти лісові горіхи. До цієї пори завершувалася жнива. Починали сіяти озимі. Звідси свято отримало ще одну назву – Хлібний Спас.

Також було прийнято торгувати в цей день полотном. Тому свято прозвали ще «Спас на полотні», «Спас на полотнах», «Полотняний Спас».

На Третій Спас в теплі краї відлітають птахи. Вважалося, що якщо журавель до Третього Спасу відлетить, то на Покрову (14 жовтня) буде мороз.

Читайте також:  Як святкують в Україні три серпневі Спаси: Маковий, Яблучний і Горіховий

Що не можна робити на Горіховий Спас

Категорично заборонено сваритися і бажати комусь зла, інакше це може повернутися в потрійному розмірі.

Також не можна відмовляти бідним у їжі, ходити до лісу без оберега.

Коли в інші свята працювати не можна, то в це — навпаки не час відмовлятися від праці. Йде збір врожаю, треба збирати горіхи, молоти борошно, пекти хліб, заготовлювати соління на зиму. Не можна відмовлятися від роботи, яку пропонують у цей день.

Народні прикмети на 29 серпня

  • Хороший урожай горіхів – в наступному році буде багато хліба.
  • Хто на Горіховий Спас знайде горіх двійчатку або трійчатку, той скоро розбагатіє.
  • Цей день сприятливий для поїздок – все задумане здійсниться.
  • Якщо на Третій Спас хороша погода, то зима буде короткою, а весна – ранньою.
  • Якщо поруч з місяцем утворилося коло, то на наступний день піде дощ.
  • Бліді зірки – до ясної і сухої погоди.
  • Викидати або наступати на хлібні крихти в цей день вважається великим гріхом.

Іменини у Олександра, Діоміда, Герасима, Анни, Степана та Якова. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

День пам’яті захисників України — пам’ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня. День приурочений пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, – зазначає першоджерело інформації Вікіпедія

29 серпня на Рівненщині вшанують пам'ять захисників України - КРАПКА

0 Комментариев