29 квітня – яке сьогодні свято?

news

29 квітня – день пам’яті святих мучениць Аквілейських: Агапії, Ірини та Хіоніі, які в 304 році постраждали за християнську віру за часів імператора Діоклетіана.

Ірина, Агапія і Хіонія були рідними сестрами. Жили вони в кінці III століття в місті Аквілі, розташованому в північній Італії. Дівчата в юному віці осиротіли. Вони вели благочестивий спосіб життя і вирішили не виходити заміж.

За часів імператора Діоклетіана (час правління 284-305) сестер схопили і піддали різним катуванням. Дівчата мужньо витримали всі тортури. Під час їх мук відбулося кілька чудес, але мучителів це не зупинило. Ірину прокололи стрілами, а Хіонії і Агапію спалили на багатті. Тіла святих мучениць поховала свята Анастасія Узорішительниця.

Помічали, що на Ірину водою берега підмиває, тому у мельників з’являлася турбота, щоб не рознесло запруду. Підняття води відбувалося через те, що до цього часу починав танути лід біля берегів. Через це і прозвали Ірину «розрий берега».

Селянки в цей день готували на розсаду насіння, в ящики висаджували огірки і капусту: «Ірина розсадниця, час сіяти капусту на розсадниках».

Як раніше, так і сьогодні складно уявити стіл без страв з капусти. Цей овоч обов’язково входив до складу багатьох пісних страв. Більшість етапів вирощування, збирання і заготівлі капусти на зиму перетворилися в ритуал. Капуста стала «героїнею» багатьох фольклорних текстів – приказок, загадок, пісень і жартів. З нею пов’язано популярне повір’я, що дітей знаходять у капусті, їх приносить зайчик і залишає на капустяної грядці

Народні прикмети на 29 квітня
  • Зацвіла вільха – можна сіяти гречку
  • Ліщина «запалала» – прикмета до того, що пора саджати ліс
  • Яри «грають», а потім підмерзають – перешкод врожаю буде багато
  • Якщо день сонячний, то розсаду капусти можна висаджувати в землю.
  • Гучний грім – до багатого врожаю хліба.
  • Якщо розвелося багато хрущів (жуків з пластичними вусиками), то буде засуха

29 квітня День ангела відзначають: Леонід, Павло, Михайло, Ніка, Ірина, Галина, Василина.

Міжнародний день танцю

Щорічно 29 квітня в багатьох країнах відзначається Міжнародний день танцю (International Dance Day). Це свято, присвячене всім стилям танцю, почали відзначати з 1982 року за ініціативою Міжнародної ради танцю ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новерра.

Міжнародний день ветеринарного лікаря

Сьогодні відзначають своє свято представники однієї із самих добрих професій – ветеринари. Лікарі, які лікують звірів і птахів, звичайно, не дочекаються слів вдячності від своїх чотириногих і пернатих пацієнтів, проте немає сумнівів: тварини часом відчувають не меншу вдячність своїм рятівникам, ніж люди.

День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї

29 квітня відзначається День пам’яті жертв застосування хімічної зброї (Day of Remembrance for all Victims of Chemical Warfare) був заснований в листопаді 2005 року. 10-я сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення. Постанова C-10/5 з якої випливає, що День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї відзначатиметься тепер щорічно, 29 квітня. Він приурочений дню, коли в 1997 році ця Конвенція набула повну законну силу на міжнародному рівні.

Всеукраїнський день футболу

1992 році національна збірна України з футболу провела свій перший матч. Дебютна зустріч в Ужгороді зі збірною Угорщини, щоправда, закінчилась поразкою наших гравців — 1:3. Першим бомбардиром збірної України того дня став Іван Гецко, який на 90-й хвилині забив єдиний гол господарів, і відкрив лік голам збірної України.

0 Комментариев