28 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

28 січня 2021 відзначаються Всесвітній день безробітних, День чаклунів, День народження дизельного двигуна, Міжнародний день конструктора «Лего», День непоєднуваних кольорів в одязі, Міжнародний день захисту персональних даних, День подяки розробникам плагінів, День поп-арту.

У США – День ромашки, День казу, День чорничних оладок, в Ізраїлі – Новий рік дерев «Ту бі-Шват», у Вірменії – День Армії, в Руанді – День демократії, в Індії, Малайзії, на Маврикії – Свято болю «Тайпусам».

Церковний календар: лютий 2021

 28 січня, православні християни вшановують пам’ять Павла Фівейського – першого християнського ченця і відлюдника, який, за переказами, прожив 113 років. При цьому 91 рік свого життя він провів в самоті. Свято також називають Павлів день.

Вважається, що Павло Фівейський був першим християнським монахом. Також у народі це свято – День чаклунів. Існує повір’я, що в цей день чаклуни і відьми передають учням свої вміння. Це могло коштувати різних неприємностей для простих людей, адже учням потрібно було випробувати отримані здібності.

Саме через це у Павлів день радять остерігатися порчі та пристріту. Для цього раніше проводилися “захисні заходи”. Найчастіше наші предки на Павла молилися святому. Також було прийнято стукати по дереву і плювати через плече.

У народному календарі цей день вважався переломом зими. Дні ставали довшими, а ночі – коротшими. Зима по-трошки відступала, і на порозі з’являлась весна.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

У народі 28 січня говорили: “Петро і Павло додав день”. Вважалося, що весна вже не за горами, день стає довшим, а ночі коротші. Були, звичайно, і особливі прикмети, які відстежували у цей день.

28 січня молилися про багатий врожай льону. Вирощуванням льону раніше займалися виключно чоловіки. Вони вирощували льон, молотили, чистили, вимочували, м’яли, щипали, тріпали, і чесали, робили тканину. Для селянина хороший врожай льону був великою радістю.

Якщо в цей день народилася дитина, їй в колиску потрібно було покласти пучок льону. Немовля ж наряджали в лляну сорочку. Дорослий, котрий відзначає день народження, також повинен був вдягнути лляне, щоб весь рік не знати печалей і бути щасливим.

У день Павла могли легко вректи, тому люди намагалися носити з собою обереги і не ходили в гості.

Народні прикмети на 28 січня

 1. Вітряна погода на Павла обіцяє вологий рік.
 2. Зоряна ніч – до хорошого урожаю льону.
 3. Зірки сильно блищать – до морозу, тьмяні – до тепла.
 4. Хмари з півночі – до холодів.
 5. Сніговий буран днем – до міцного морозу вночі.
 6. Візерунки на вікнах у вигляді житніх колосків вниз завитками – до хорошого урожаю.
 7. Зірки з неба «сиплються» ‒ до холодів.
 8. Снігурі защебетали ‒ до зміни погоди.
 9. Горобці на деревах сидять і не цвірінькають ‒ до снігу.
 10. Ворони каркають ‒ до відлиги, заховалися ‒ до похолодання.

По погоді 28 січня дивилися, яке буде літо:

 • ясна – спекотне та сухе;
 • опади – дощове;
 • вітряно – холодне.

Ідеальний варіант – похмура і спокійна погода.

Що сьогодні не можна робити

Павлів день називають днем відунів. Вважається, що чаклуни в цей день передають свої здібності учням і насилають пороблення на людей. Тому бажано не виходити без особливої потреби з дому й носити на собі оберіг.

Іменини у Олени, Михайла, Івана, Павла і Прохора. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Лютий 2021 року: календар свят

0 Комментариев