27 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

На 27 травня 2020 року припадає кілька важливих дат. Це міжнародні події і православні свята. Ми розповімо, що відзначають сьогодні, які традиції і прикмети існують.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РОЗСІЯНИМ СКЛЕРОЗОМ

Цей день не має точної дати, вона унікальна для кожного року. Щорічно відзначається в останню середу травня. Всесвітній день боротьби з розсіяним склерозом був заснований в 2009 році за ініціативою Міжнародної Федерації товариств розсіяного склерозу. Його мета – розповісти про захворювання, його лікування та профілактику. Також говорять про посилення організацій, які намагаються знайти ефективні способи, як уникнути розсіяного склерозу.

27 травня в народному календарі називається днем ​​Сидора Огірочника. Саме в цей день раніше висаджували огірки на грядку. Вважалося, якщо весь день простоїть ясний, то вони будуть добре рости, і урожай видасться чудовий. Вважалося, що після Сидора припиняють дути холодні вітри. Головна прикмета дня: якщо на Сидора дме північний вітер – літо буде холодним.

Мученик Ісидор народився у III столітті в Олександрії. Пізніше переїхав на острів Хіос. Служив в полку Римської імперії. Як істинний християнин, був лагідним чоловіком і вів благочестивий спосіб життя. За наказом імператора Декія православних людей змушували поклонятися язичницьким божествам. Ісидор уникав подібних дій, і на нього донесли воєначальникові Нумерію. Його заарештували і катували. Під час тортур Ісидор радісно прославляв Ісуса. Розгніваний воєначальник наказав відрізати йому язика. Але він продовжував так же виразно вимовляти слова, а Нумерій втратив мову. Після цього Ісидора обезголовили і кинули його тіло за міською стіною. Це трапилося в 251 році. Останки мученика таємно поховали християни.

Ісидор Твердослов походив з багатої католицької сім’ї, яка проживала в Німеччині. Він роздав свою спадщину і відправився подорожувати по світу. Відвідав Русь, прийняв православ’я і зупинився в Ростові, в хиткій халупі з гілок. Вдень він проводив на вулицях міста, а ночами повертався в оселю і молився. За подвиг в ім’я Христа Ісидор удостоївся дару передбачення і чудотворення. Через час його стали шанобливо називати Твердословом, тому що його слово було твердим. Те, що він говорив, неодмінно збувалося. У 1474 році блаженний Ісидор відчув швидку смерть. Він пішов у свій дім, де тихо помер в повній самоті. У момент його смерті по місту розлився дивний аромат.

27 травня - день святого Сидора. Сидір Огірочник, Сидор Богокрій

Звичаї на 27 травня — Сидоров день

Про те, що огірки сьогодні висаджують у грунт, ми вже сказали. А про те, чи буде урожай багатим дізнаються ось як: на ніч вивішують на вулицю звичайну суху ганчірку. Якщо на ранок вона буде мокрій від роси, то урожай буде багатим.

Але головне те, що сьогодні сама матінка-земля допоможе людині принести в свій будинок, свою сім’ю достаток і багатство. Для того, щоб це зробити, потрібно піти у зарості і знайти там лопухи. Лопух потрібно вибирати торішній, вже засохла. З нього потрібно зібрати насіння. Потім їх кидають за спину через ліве плече, при цьому вимовляючи «Багатство і достаток мені і моїй родині, як насіння матінці-землі». Цей обряд незабаром принесе прибуток і добробут у дім.

Прикмети на 27 травня кажуть, що дівчата і жінки сьогодні можуть повернути молодість або зберегти її, якщо ще молоді. А також придбати красу і свіжість. Тому, коли жінка сьогодні вперше за день побачить ластівку, вона повинна одразу ж прийти додому і вмитися звичайним молоком. При цьому потрібно уявляти, як до шкірі обличчя повертається молодість, а риси стають красивими і привабливими.

Традиції та обряди

В цей день висаджують розсаду огірків у відкритий грунт. Зустрічають стрижів і ластівок — провісників справжнього тепла. Читають замовляння на багатство.

Народні прикмети на 27 травня були такими:

– Якщо стрижі повернуться, то до кінця місяця буде тепло;
– Якщо погода в цей день холодна, теплого літа не чекай;
– Якщо співає перепел старанно – ясно буде цілий день;
– Якщо на тлі червоної зорі з’явилися розпливчасті хмари – до можливого дощу;
– Якщо листя кленів вранці липкі – ввечері буде погана погода.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

27 травня День ангела відзначають: Микита, Максим, Петро. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев